Z pasji, potrzeby i miłości do dzieci powstał pomysł uruchomienia pierwszego niepublicznego przedszkola w Częstochowie. Naszą pierwszą placówkę otworzyliśmy 01.06.2002 roku, przy ulicy Średniej 29 w dzielnicy Grabówka. Od tamtej pory minęło już kilkanaście lat, a my wciąż staramy się poprawiać jakość naszych placówek – naszym atutem jest doświadczenie. Dowodem tego jest przyznanie w 2012 roku pani Jadwidze Bartosz (założycielce przedszkola) certyfikatu, jako jednej ze stu Ambasadorek Przedsiębiorczości Kobiet w Polsce. Projekt wspiera rozwój firm i promuje kobiety, które odniosły sukces zawodowy, angażując się tym samym na rzecz społeczeństwa.

Wraz z rosnącym zainteresowaniem naszym przedszkolem, uruchomiliśmy kolejne placówki, tym samym poszerzająć naszą działalność poza granice miasta Częstochowy.

Obecnie posiadamy sześć oddziałów przedszkolnych:

w Częstochowie:

- przy ul. Karola Miarki 14, Wyczerpy,
- przy ulicy Wypalanki 44/46, Bór Wypalanki,

we Wrocławiu:

- przy ul. Wrocławskiej 14 c, Kiełczów,
- Ramiszów 111, Ramiszów (Wrocław-Pawłowice)

- przy ul. Rajskiej 69 we Wrocławiu

- przy ul. Kopycińskiego 27 we Wrocławiu (Wrocław-Jagodno)- WKRÓTCE OTWARCIE!!!

oraz:

SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ "SOKRATES"  przy ul. Krótkiej 44 w Częstochowie. 

Przedszkola należące do Klubu Kubusia Puchatka są niepublicznym placówkami wychowania przedszkolnego. Realizują cele i zadania określone w ustawie o systemie oświaty z dnia 07.09.1991 roku, co oznacza, że podlegają pod wojewódzkie kuratorium oświaty

Wszystkie nasze przedszkola znajdują się w cichych, spokojnych okolicach. W każdym do dyspozycji dzieci jest duży ogród z piaskownicą i placem zabaw renomowanej amerykańskiej firmy STEP2, specjalizującej się w produkcji bezpiecznych zabawek dla dzieci.

Przedszkola funkcjonują od 6.30 – 17.30 ( w zależności od wyboru placówki) w dni robocze.

Każde z naszych przedszkoli posiada własne zaplecze gastronomiczne. Posiłki przygotowujemy na miejscu, uwzględniając indywidualne diety dzieci i ich upodobania.

Chcąc zapewnić Państwa dzieciom możliwie szybki okres adaptacji wszystkie nasze nauczycielki to „ciocie”. Zmniejsza to dystans pomiędzy dziećmi a wychowawczyniami, stwarzając przy tym „rodzinną atmosferę”.

Atmosfera panująca w naszych przedszkolach tworzy niepowtarzalną więź między nami, dziećmi i rodzicami. Jesteśmy do Państwa dyspozycji wierząc, że wzajemne zaufanie i współpraca pomogą nam osiągnąć sukces.

Nasi wychowankowie opuszczają przedszkola pewni siebie, świadomi zalet, pełni wiary w swoje możliwości. Zawsze jednak wracają chwaląc się swoimi sukcesami szkolnymi. Tym samym utwierdzając nas w przekonaniu, że to co robimy, robimy dobrze.

W przedszkolu funkcjonują następujące grupy wiekowe:

  • 2,5 - latki,
  • 3 - latki,
  • 4 - latki,
  • 5- latki, 
  • 6 - latki realizujące roczne przygotowanie przedszkolne.
     

Każda grupa ma przyporządkowaną salę, w której odbywają się zajęcia dydaktyczne.

 

Do wspólnych zabaw, tańca i zajęć ruchowych przeznaczono duża salę, pianino, zabawki i sprzęt audio- wizualny (ekran do odtwarzania filmów edukacyjnych, bajek, projekcji, tablice multimedialne oraz urządzenia FlySky). Odrębne pomieszczenia stanowią szatnia i jadalnia.

Przedszkola czynne są przez cały rok (również w okresie ferii i wakacji w zależności od placówki).

Galeria