PLAN IMPREZ I UROCZYSTOŚCI MARZEC 2021

01-31 MARZEC  - PROJEKT EDUKACYJNY „ZABAWA SZTUKĄ’’

Dzieci z grupy Biedronki wezmą udział w projekcie edukacyjnym „Przygody Elmera”, co łączy Paula Klee i kolorowego słonia? Oraz warsztaty plastyczne na łonie natury.

05 MARZEC  - ZABAWY W KRAINIE GŁOSKOLANDII

W tym dniu Ciocia Magda z okazji Dnia Logopedy zaprasza wszystkie nasze przedszkolaki do wspólnej zabawy w krainie Głoskolandii. Zajęcia mają na celu usprawnianie narządów mowy, rozwijanie słuchu fonematycznego, rozwijanie wyobraźni językowej, ćwiczenie koncentracji uwagi i pamięci, a także rozwijanie pamięci słuchowo-wzrokowo-ruchowej.

10 MARZEC  - TEATR W PRZEDSZKOLU

W tym dniu nasze przedszkole odwiedzi teatrzyk pt. „Dyzio i Dodo razem z przygodą. Zaczynamy o 13:30.

10 MARZEC – EUROPEJSKIE PRZEDSZKOLE W UNII EUROPEJSKIEJ BIEDRONKI I KUBUSIOWA ZAŁOGA

Wprowadzenie do rozpoczęcia zajęć z cyklu „Europejskie Przedszkole w Unii Europejskiej”. Poznajemy pojęcie Unia Europejska oraz kraj Niemcy.

15 MARZEC  - DZIEŃ PSA

W tym dniu dzieci zapoznają się z różnymi rasami psów, dowiedzą się, że czworonogi mają doskonały węch i słuch. Dzięki temu ratują ludzi, pomagają niewidomym w codziennym życiu. Dzieci będą miały okazję spotkać się z psami pracującymi w dogoterapii- pokażą nam psie sztuczki.

17 MARZEC  - KONKURS RECYTATORSKI „WIOSENNO-WIELKANOCNE WIERSZYKOWANIE”

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie w domu wierszyka o wiośnie i zaprezentowanie go na forum przedszkola. Zgłoszenia i tekst wybranego utworu proszę przesłać na adres email: grupa.pszczolki@vp.pl. Czekamy do 10 marca.

19 MARZEC  - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Jak co roku o tej porze wszystkie Kubusiowe przedszkolaki uroczyście obchodzić będą Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu odbędzie się pochód. Nie zabraknie również wiosennych konkursów.

24 MARZEC  - ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Jak uzyskać tęczę z wody? Są na to pewne sposoby. W tym dniu będziemy bawić się z wodą. Wodne harce odbędą się w grupie Biedronek i Kubusiowej Załogi.

25 MARZEC  - WIZYTA ILUZJONISTY

W tym dniu zapraszamy wszystkie przedszkolaki na dzień Iluzjonisty. Odwiedzi nas Pan Iluzjonista. Przedstawi nam efektowne widowisko zawierające takie iluzje jak pojawianie oraz znikanie przedmiotów, magię z użyciem ognia, czytanie w myślach gości, iluzje z wodą. Zaczynamy o godz. 9:00.

30 MARZEC – ŚNIADANIE WIELKANOCNE

Wspólne Śniadanie Wielkanocne to w naszym przedszkolu tradycja. Dzieci uczą się zwyczajów, wspólnie śpiewamy piosenki wielkanocne i kosztujemy pysznej babki. W tym dniu obowiązuje strój odświętny.

31 MARZEC – ŚWIATOWY DZIEŃ TEATRU „CIOCIE NA SCENIE”

Tego dnia wszystkie Ciocie będą miały okazję przedstawić swój talent aktorski. Zaprezentują dla dzieci bajkę. Zapraszamy wszystkich przedszkolaków.

 

 

PLAN IMPREZ I UROCZYSTOŚCI LUTY 2021

05 LUTY – BAL KARNAWAŁOWY

W tym dniu odbędzie się Wielki Bal Karnawałowy. Bardzo prosimy o przyniesienie stroju. Zabawa rozpocznie się o godz. 9:00.  W tym dniu również będzie miała miejsce sesja fotograficzna.

10  LUTY – DZIEŃ PIZZY

Dzieci obejrzą prezentację na temat pizzy, postaramy się stworzyć swoją zdrową pizzę.

08-15  LUTY – WALENTYNKI, POCZTA WALENTYNKOWA

08-12 poczta walentynkowa, dzieci tworzą kartki walentynkowe

15 luty-  w tym dniu odbędą się liczne zabawy i konkursy z okazji Świętego Walentego. Bardzo prosimy o ubranie się w kolorze czerwonym.

08-22  LUTY – MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „EMOCJE”

Kubusiowa Załoga zrealizuje trzeci moduł o emocjach „Moc słów”, wspólnie zastanowimy się czy słowa mają moc, a jeśli tak to jaką?

11 LUTY – TŁUSTY CZWARTEK

W tym dniu nasze przedszkolaki na podsumowanie karnawału będą degustowały karnawałowe smakołyki. Będą gry i zabawy Zjadanie pączka bez pomocy rąk, Zgadnij jakie nadzienie? „Mój pączusiu, mój słodziutki, Rośnij duży, okrąglutki. Pączek urósł, że aż strach, Więc go zjedli no i bach!"

12 LUTY – DZIEŃ RADIA

Polskie Radio obchodzi swoje święto, nasze przedszkole będzie obchodzić je w sposób wyjątkowy. Dla dzieci przygotowaliśmy wspaniałą zabawę. Quiz za co kochacie radio? Przybliżymy dzieciom pracę radiowca.

16 LUTY – DZIEŃ WIELORYBA

Wieloryby i inne walenie nie tylko są niezwykłymi, bardzo inteligentnymi, społecznymi zwierzętami, ale jak każdy organizm na Ziemi spełniają ważną rolę w swoich ekosystemach. Poznamy szczegóły z ich życia i jak ważną rolę pełnią.

19 LUTY– DZIEŃ KOTA

W tym dniu odbędzie się mnóstwo kocich zabaw, bardzo prosimy aby dzieci były ubrane w kocie kolory lub elementy kociego stroju.  

24 LUTY– PROJEKT „MAGICZNA MOC BAJEK”

Realizacja programu czytelniczego „Magiczna moc bajek” w grupie Skrzaty i Pszczoły. W tym miesiącu będziemy mówić o uczuciach, zastanowimy się Czy warto kłamać? oraz czym może skutkować nieuczciwe postępowanie. Poznamy także wiersz J. Brzechwy „Kłamczucha” oraz J. Tuwim „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci.”

26 LUTY– DZIEŃ DINOZAURA

Dinozaury fascynują dzieci. Kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i gabarytami. W tym dniu dzieci będą się bawić i rozwiązywać „dinozaurowe” zagadki.

27 LUTY– PROGRAM AUTORSKI „EUROPEJSKIE PRZEDSZKOLE W UNII EUROPEJSKIEJ”

Dzieci  z grup Biedronki i Kubusiowa Załoga dowiedzą się, co to jest Unia Europejska, jakie kraje wchodzą w jej skład. Przybliżymy sobie ciekawostki, architekturę, kulturę, zwyczaje wybranych krajów Unii Europejskiej.

 

Instagram

Drodzy Rodzice!

Z ogromną radością zapraszamy i zachęcamy Państwa do śledzenia naszego nowego konta na Instagramie- Europejskie Przedszkole IV 

Bal Karnawałowy

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniu 5 lutego (piątek), odbędzie się Bal Karnawałowy. To doskonała okazja do wcielenia się przez dzieci w ulubione postacie. Dlatego też prosimy rodziców o przygotowanie swoim pociechom kostiumów karnawałowych. W tym dniu, przewidziana jest również sesja fotograficzna.

Serdecznie zapraszamy!!!

PLAN IMPREZ I UROCZYSTOŚCI STYCZEŃ 2021

07-29 STYCZEŃ  – REALIZACJA PROJEKTU „ZABAWA SZTUKĄ”

Odkrywamy nowe techniki plastyczne mokre w mokre oraz Collage, kolorowe bloki- konstrukcje z klocków nawiązująca do prac Pieta Mondria.

14 STYCZEŃ – DZIEŃ OSÓB NIEŚMIAŁYCH

„Jestem rozmowny – czy Parpuś potrafi mówić?” Podniesienie poczucia własnej wartości, zachęcanie do wypowiadania się na temat własnych uczuć, przezwyciężanie nieśmiałości.

15 STYCZEŃ – DZIEŃ PISMA RĘCZNEGO

W tym dniu dzieci z najstarszych grup będą miały okazję dowiedzieć się, że warto w dobie technologii i komputerów, pisać ręcznie. Ręczne pisanie uczy nas samokontroli, wspomaga pamięć, sprzyja rozwojowi innych umiejętności (czytania, myślenie krytyczne, sprawność manualna , precyzji ruchów).

11-15 STYCZEŃ  – BIBLIOTEKA FERYJNA

Zapraszamy wszystkie dzieci do wypożyczania książeczek z naszej biblioteczki przedszkolnej. Tym samym zachęcamy do wspólnego czytania.  

19 STYCZEŃ – DZIEŃ POPCORNU

W tym dniu dzieci dowiedzą się skąd się bierze popcorn? Jak go zrobić? Rozwiążą zagadki, wykonają pracę plastyczną i będą degustować  pyszny popcorn.

22 STYCZEŃ – REALIZACJA IV MODUŁU PROJEKTU „MAGICZNA MOC BAJEK”- SOLIDARNOŚĆ I PIĘKNO

Będziemy się zastanawiać czym jest piękno, „co jest we mnie piękne”. Dzieci wykonają pracę plastyczną oraz stworzymy fotobudkę- wykonamy radosne, koleżeńskie zdjęcia.

20 STYCZEŃ – BAL ŚNIEŻYNEK I BAŁWANKÓW ŻABKI, MOTYLE, PSZCZOŁY, SKRZATY

Zapraszamy dzieci z najmłodszych grup na bal dziewczynek śnieżynek i chłopców bałwanków… W programie liczne zimowe konkursy. Bardzo prosimy o biały ubiór.

22 STYCZEŃ – DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KUBUSIOWEJ ZAŁODZE

W tym dniu odbędzie się przedstawienie w grupie Kubusiowa Załoga. W tym roku, nasi Kochani- Babcie i Dziadkowie, wyjątkowo otrzymają online film z przedstawienia.

27 STYCZEŃ – DZIEŃ PINGWINA ŻABKI

W tym dniu dzieci posłuchają opowieści o pingwinach, będą tańczyć taniec pingwina. Wykonają pingwinią pracę plastyczną.

28 STYCZEŃ – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZYTULANIA

Przytulanie to świetny sposób by okazać drugiemu człowiekowi sympatię, miłość albo trochę ciepła. W tym dniu całe przedszkole będzie okazywać sobie dużo ciepła i sympatii podczas wspólnych zabaw.

 

 

Życzenia świąteczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2021
pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia Przedszkolakom oraz ich Rodzinom.
Niech ten wyjątkowy czas pełen będzie radości, spokoju, wzruszeń i rodzinnego ciepła,
a w nadchodzącym roku dopisuje Państwu zdrowie, szczęście oraz wszelka pomyślność.

Życzą

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy przedszkola

 

Podziękowanie

W imieniu Dyrekcji oraz Grona Pedagogicznego składamy serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się w zbiórkę dla dzieci z domu dziecka, a następnie wzięli udział w kiermaszu świątecznym hojnie płacąc za ozdoby i świąteczne stroiki.

Dzięki Państwa szczodrości i zaangażowaniu udało nam się zebrać 835 złotych.

Zebrana kwota w całości została przekazana potrzebującym dzieciom.

BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

 

 

Godziny pracy w okresie świątecznym

Szanowni Państwo,

Informujemy, że nasze przedszkole dnia 24.12.2020 (Wigilia) jest czynne od 6.30-13.00 oraz 31.12.2020 (Sylwester) również od 6.30-13.00.

W pozostałe dni w okresie świątecznym pracujemy bez zmian.

PLAN IMPREZ I UROCZYSTOŚCI GRUDZIEŃ 2020


04 GRUDZIEŃ – WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Tego dnia odwiedzi nas Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Grzeczne dzieci otrzymają od Mikołaja podarunek. Wizyta zaplanowana jest na godz. 10:00

2 – 21 GRUDZIEŃ- PROJEKT EDUKACYJNY „ZABAWA SZTUKĄ”

W tych dniach będzie realizowany Ogólnopolski Projekt Edukacyjny dzieci zapoznają się z dziełami i twórczością Pablo Picasso oraz odwiedzą wirtualne muzeum.

7 – 18 GRUDZIEŃ- PROJEKT EDUKACYJNY „EMOCJE”

W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Kubusiowa Załoga będzie pobudzać wyobraźnię fantazję i kreatywność.

9 GRUDZIEŃ- DZIEŃ OPTYMISTY

W związku z realizowanym projektem czytelniczym „Magiczna moc bajek”, pszczółki i skrzaty zastanowią się kto to jest optymista.

10 – 15 GRUDZIEŃ- KONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

Drodzy Państwo ogłaszamy konkurs na kartkę świąteczną. Zapraszamy wszystkich chętne dzieci wraz z rodzicami na spędzenie wspólnie czasu oraz wzięcie udział w konkursie.

10 GRUDZIEŃ- PIECZEMY PIERNICZKI

W tym dniu całe przedszkole wypełni się zapachem świątecznych pierniczków.

Dzieci będą pracowały nad kolorowymi wypiekami.

11 GRUDZIEŃ –BEZPIECZNY KIEŁCZÓW

W ramach projektu „Bezpieczny przedszkolak” dzieci z naszego przedszkola dowiedzą się jak ważne jest noszenie odblasków, w szczególności w okresie jesienno zimowym. Będziemy promować i utrwalać prawidłowe zasady poruszanie się po drodze.

11 GRUDZIEŃ –ŚWIĄTECZNY KIERMASZ DOBROCZYNNY

Szanowni Państwo w piątek będzie można kupić własnoręcznie robione stroiki przez dzieci. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na Dom Dziecka w Bierutowie.

14 GRUDZIEŃ- PRZEDSTAWIENIE CHOINKOWE BIEDRONKI

W tym dniu odbędzie się przedstawienie w grupie Biedronek. W tym roku wyjątkowo Rodzice otrzymają online film z przedstawienia.

15 GRUDZIEŃ – PRZEDSTAWIENIE CHOINKOWE ŻABKI

W tym dniu odbędzie się przedstawienie w grupie Żabek. W tym roku wyjątkowo Rodzice otrzymają online film z przedstawienia.

15 GRUDZIEŃ- PRZEDSTAWIENIE CHOINKOWE PSZCZÓŁKI

W tym dniu odbędzie się przedstawienie w grupie Pszczółki. W tym roku wyjątkowo Rodzice otrzymają online film z przedstawienia.

15 GRUDZIEŃ- PRZEDSTAWIENIE CHOINKOWE SKRZATY

W tym dniu odbędzie się przedstawienie w grupie Skrzaty. W tym roku wyjątkowo Rodzice otrzymają online film z przedstawienia.

16 GRUDZIEŃ –DZIEŃ HERBATY

Zbliżają się chłodniejsze dni i bardzo dobrze jest skosztować ciepłej malinowej, cytrynowej, jaśminowej… każdej… ciepłej herbatki. Wszystkie dzieci w tym dniu poznają jak  powstaje herbata i jak smakują różne smaki tego ciepłego napoju.

17 GRUDZIEŃ - – PRZEDSTAWIENIE CHOINKOWE MOTYLKI

W tym dniu odbędzie się przedstawienie pt. „Warsztat Świętego Mikołaja”. W tym roku wyjątkowo Rodzice otrzymają online film z przedstawienia.

17 GRUDZIEŃ- PRZEDSTAWIENIE CHOINKOWE KUBUSIOWA ZAŁOGA

W tym dniu odbędzie się przedstawienie w grupie Kubusiowa Załoga. W tym roku wyjątkowo Rodzice otrzymają online film z przedstawienia.

18 GRUDZIEŃ- TOLERANCJA I SPRAWIEDLIWOŚĆ

w tym dniu będzie realizowany moduł III pt. „Tolerancja i sprawiedliwość”. Pszczoły i Skrzaty wysłuchają „Bajki o  słoniku Bartusiu i jego krótszej nóżce”.

 

PLAN IMPREZ I UROCZYSTOŚCI LISTOPAD 2020


05 LISTOPAD – PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA MOTYLKI

W tym dniu dzieci z grupy Motylki zostaną pasowane na prawdziwego przedszkolaka.

06 LISTOPAD – Dzień Postaci z Bajek

Tego dnia grupa Biedronki i Kubusiowa Załoga przeniesie się do krainy bajek, rozbudzimy naszą wyobraźnię oraz kreatywność.

09-30 LISTOPAD – Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Biedronki i Kubusiowa Załoga

Wprowadzenie do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”. Moduł I- w krainie muz.

10 LISTOPAD – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGLOŚCI  

W tym dniu grupa Kubusiowa Załoga przygotuje przedstawienie z okazji odzyskania Niepodległości, aby uczcić pamięć żołnierzy, którzy  polegli walcząc o naszą ojczyznę. Dzieci z Kubusiowej Załogi proszone są o odświętny ubiór.

12 LISTOPAD – DZIEŃ JEŻA

Zapraszamy dzieci na jeden dzień z jeżem. Obejrzymy  film edukacyjny „Dzień z życia jeża”, dzieci wykonają pracę plastyczną i będą szukać jeża w ogrodzie przedszkolnym.

16 LISTOPAD-Ogólnopolski Projekt czytelniczy „Magiczna moc bajek” cz.II „Przyjaźń i miłość”.

„Skrzaty” oraz „Pszczółki” będą zastanawiać się, co to jest przyjaźń, kogo możemy nazwać prawdziwym przyjacielem oraz co znaczy przysłowie „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”.

20 LISTOPAD – OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

W tym dniu dzieci poznają swoje prawa. Dzień pod hasłem „My dzieci mamy swoje prawa”. Zachęcamy wszystkich do życzliwości i otwartości wobec innych . W tym dniu prosimy o ubiór z elementami koloru niebieskiego.

23 LISTOPAD – KONKURS PRZEDSZKOLNY

Zachęcamy do wzięcia udziału w KONKURSIE plastycznym  „czerwień to miłość, biel serce czyste”. Celem konkursu jest stworzenie pracy plastycznej w domu o technice dowolnej i dostarczenie jej do przedszkola. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych rodziców i dzieci.

24 LISTOPAD – DZIEŃ KREDKI

W tym dniu dzieci będą bawić się kolorami, wykonają pracę plastyczną . Będzie wiele zabaw i konkurencji dotyczących kolorów kredek, a także zabaw matematycznych.

30 LISTOPAD – ANDRZEJKI

W tym dniu odbędą się Andrzejowe wróżby. Będziemy bawić się w rytmie popowych przebojów. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.