PLAN IMPREZ I UROCZYSTOŚCI LISTOPAD 2020


05 LISTOPAD – PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA MOTYLKI

W tym dniu dzieci z grupy Motylki zostaną pasowane na prawdziwego przedszkolaka.

06 LISTOPAD – Dzień Postaci z Bajek

Tego dnia grupa Biedronki i Kubusiowa Załoga przeniesie się do krainy bajek, rozbudzimy naszą wyobraźnię oraz kreatywność.

09-30 LISTOPAD – Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Biedronki i Kubusiowa Załoga

Wprowadzenie do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”. Moduł I- w krainie muz.

10 LISTOPAD – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGLOŚCI  

W tym dniu grupa Kubusiowa Załoga przygotuje przedstawienie z okazji odzyskania Niepodległości, aby uczcić pamięć żołnierzy, którzy  polegli walcząc o naszą ojczyznę. Dzieci z Kubusiowej Załogi proszone są o odświętny ubiór.

12 LISTOPAD – DZIEŃ JEŻA

Zapraszamy dzieci na jeden dzień z jeżem. Obejrzymy  film edukacyjny „Dzień z życia jeża”, dzieci wykonają pracę plastyczną i będą szukać jeża w ogrodzie przedszkolnym.

16 LISTOPAD-Ogólnopolski Projekt czytelniczy „Magiczna moc bajek” cz.II „Przyjaźń i miłość”.

„Skrzaty” oraz „Pszczółki” będą zastanawiać się, co to jest przyjaźń, kogo możemy nazwać prawdziwym przyjacielem oraz co znaczy przysłowie „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”.

20 LISTOPAD – OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

W tym dniu dzieci poznają swoje prawa. Dzień pod hasłem „My dzieci mamy swoje prawa”. Zachęcamy wszystkich do życzliwości i otwartości wobec innych . W tym dniu prosimy o ubiór z elementami koloru niebieskiego.

23 LISTOPAD – KONKURS PRZEDSZKOLNY

Zachęcamy do wzięcia udziału w KONKURSIE plastycznym  „czerwień to miłość, biel serce czyste”. Celem konkursu jest stworzenie pracy plastycznej w domu o technice dowolnej i dostarczenie jej do przedszkola. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych rodziców i dzieci.

24 LISTOPAD – DZIEŃ KREDKI

W tym dniu dzieci będą bawić się kolorami, wykonają pracę plastyczną . Będzie wiele zabaw i konkurencji dotyczących kolorów kredek, a także zabaw matematycznych.

30 LISTOPAD – ANDRZEJKI

W tym dniu odbędą się Andrzejowe wróżby. Będziemy bawić się w rytmie popowych przebojów. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.

 

Jesienna sesja zdjęciowa


Jest możliwość odbioru zdjęć z jesiennej sesji zdjęciowej. Cena za komplet wynosi 45 zł. Biorąc pod uwagę okoliczności bardzo prosimy o dostosowanie się do terminu odbioru w danej grupie.

ŻABKI-05.11.20

MOTYLKI-04.11.20

PSZCZÓŁKI-03.11.20

SKRZATY-10.11.20

BIEDRONKI-09.11.20

KUBUSIOWA ZAŁOGA-06.11.20

PLAN IMPREZ I UROCZYSTOŚCI PAŹDZIERNIK 2020


02 PAŹDZIERNIK – EUROPEJSKI DZIEŃ PTAKÓW

Dzieci obejrzą filmik edukacyjny o Wróbelku Ćwirku pt. „Co wiesz o ptakach?” wykonują pracę plastyczną.

09 PAŹDZIERNIK  - DZIEŃ JABŁKA

Zielone , czerwone, okrągłe pachnące a jako przekąska niezwykle sycące. Wszyscy jabłka chętnie jemy i dzień jabłka świętujemy.

10 PAŹDZIERNIK  - ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

W tym dniu dzieci będą brały udział w prezentacji multimedialnej „Rozpoznawanie drzew – dary jesieni”. Wykonają wspólne grupowe drzewo.

16 PAŹDZIERNIK – KUBUSIOWA POCZTA – BIEDRONKI I KUBUSIOWA ZAŁOGA

W tym dniu dzieci zapoznają się z zawodem listonosza i placówką pocztową. Same będą mogły pobawić się w listonosza, roznosząc paczki i listy oraz w osobę pracującą na poczcie.

16  PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY PROJEKT CZYTELNICZY „MAGICZNA MOC BAJEK” SKRZATY I PSZCZÓŁKI

Zapraszamy wszystkie dzieci  do wzięcia udziału w MIĘDZYNARODOWYM projekcie czytelniczym pt. „Magiczna moc bajek”. Pierwszy moduł to „SZACUNEK”

14 PAŹDZIERNIK  - DZIEŃ NAUCZYCIELA

W tym dniu wszystkie Ciocie będą widzami przedstawienia przygotowanego przez grupę BIEDRONKI z okazji Dnia Nauczyciela.

19 PAŹDZIERNIK – ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

W tym dniu dzieci dowiedzą się jak prawidłowo myć ręce, poznają sekrety czystych rąk oraz przekonają się, że z pozoru czyste ręce, nie koniecznie są czyste

27 PAŹDZIERNIK – URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

W tym dniu Przedszkolaki razem z Ciociami świętować będą urodziny naszego Patrona –Kubusia Puchatka. Razem z bohaterami Stumilowego Lasu przeżyjemy niezapomniane przygody.

28 PAŹDZIERNIK – DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W tym dniu Przedszkolaki z najmłodszych grup Motylki i Żabki- będą świętowały dzień pluszowego misia.

30 PAŹDZIERNIK – BAL DYNI MOTYLKI, ŻABKI, PSZCZOŁY I SKRZATY

                                - BAL HALLOWEEN BIEDRONKI, KUBUSIOWA ZAŁOGA

Zapraszamy na zabawę oraz liczne konkursy dla dzieci. Dzieci będą się bawić w rytm wesołej muzyki. Bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 

Zebrania z rodzicami


SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW NA ZEBRANIA INFORMACYJNE

Spotkania odbędą się w dniach:

 

 

3 LATKI  NR.1             (WESOŁE ŻABKI)            09.09  GODZ. 17.00 (ŚRODA)

3 LATKI  NR.2             (MOTYLKI)                                08.09 GODZ. 17.00  (WTOREK)

4 LATKI  NR.1             (PSZCZÓLKI)                    14.09. GODZ. 17.00 (PONIEDZIAŁEK)

4 LATKI  NR.2            (WESOŁE SKRZATY)       11.09 GODZ.  17.00  (PIĄTEK)

5 LATKI                       (BIEDRONKI)                     15.09 GODZ. 17.00  (WTOREK)

6 LATKI                       (KUBUSIOWA ZAŁOGA) 07.09  GODZ. 17.00  (PONIEDZIAŁEK)

 

 

*STAWIENNICTWO NA ZEBRANIU NIE JEST OBOWIĄZKOWE. PROSIMY O  OBECNOŚĆ JEDNEGO Z RODZICÓW, BEZ DZIECI. OBOWIĄZKOWO PROSIMY O PRZYBYCIE W MASECZCE LUB PRZYŁBICY. BARDZO PROSIMY OCZEKUJĄC NA ZEBRANIE ZACHOWAĆ OBOWIĄZKOWY DYSTANS SPOŁECZNY.

Szanowni Państwo, Kochane Dzieci!


Serdecznie witamy nasze kochane przedszkolaki  po wakacyjnej przerwie i zapraszamy w dniu jutrzejszym (tzn.1 września  - wtorek) od godz.6.30 do 17.00. W trosce o zdrowie Państwa, Państwa dzieci, pracowników przedszkola oraz naszych rodzin prosimy o przestrzeganie zasad i procedur określonych przez GIS. Przygotowując się do nowego roku szkolnego 2020/2021 i nowych zasad funkcjonowania przedszkola staramy się zapewnić dzieciom bezpieczne warunki. Obecnie dopracowujemy nowe procedury bezpieczeństwa, przeprowadzamy dezynfekcję przedszkola, szkolimy kadrę do funkcjonowania w nowych warunkach. W dalszym ciągu prosimy o ograniczenie przynoszonych rzeczy do minimum (ubrania na zmianę, kapcie). Utrzymując reżim sanitarny prosimy o nieprzynoszenie zabawek, przyborów do mycia zębów. Rodzice nadal nie mogą wchodzić do budynku przedszkola. Minimalizując zagrożenie wywołane pandemią COVID 19 dzieci będą wchodzić do przedszkola dwoma wejściami (maluszki grupa „Motylki” oraz „Wesołe żabki” tak jak podczas adaptacji, pozostałe grupy głównym wejściem). Prosimy Rodziców o zachowanie dystansu społecznego oraz dezynfekcję rąk. Przyprowadzamy tylko dzieci zdrowe - bez kataru i innych objawów chorobowych. Prosimy o uczciwość z Państwa strony, a także rozmowę z dziećmi  oraz przygotowanie ich na nową sytuację. Zmienione godziny posiłków oraz wszelkie pytania z Państwa strony zostaną  omówione  na zebraniach grupowych.

Pożegnanie z dzieckiem w przedszkolu-7 kroków do sukcesu


Pożegnanie z dzieckiem – szczęśliwa siódemka

1. Krótkie pożegnanie Przeciąganie pożegnania bardzo utrudnia rozstanie dziecku. Długie dyskusje przy drzwiach, przeciągane uściski, pożegnania i powroty dziecka sprawiają, że sytuacja staje się trudna dla wszystkich stron – zarówno rodzica, dziecka, jak i nauczyciela.

2. Rutyna Warto umówić się z dzieckiem na sposób pożegnania i trzymać się przyjętej zasady. To może być cokolwiek, co odpowiada rodzicowi i dziecku, np. kiedy dziecko jest już przebrane „buziak, przytulas, piąteczka i lecisz do pani”. Pierwszego dnia ciężko mówić o rutynie, ale po jakimś czasie dziecko zacznie się przyzwyczajać, a rozstanie będzie łatwiejsze.

 3. Pozytywne komunikaty Kiedy mówimy dziecku „Nie bój się!”, to właściwie wtedy uświadamiamy mu, że jest w ogóle czego się bać. Strach w naszym głosie, żal i współczucie nieświadomie sprawiają, że dziecko utwierdza się w przekonaniu, że dzieje mu się krzywda. Spokojnie .Nic złego się nie wydarzy! Niech dziecko czuje to również od rodzica. „Będzie fajnie! Miłej zabawy!”

4. Mówienie prawdy Kiedy mówimy: „Mamusia pójdzie na chwilę do samochodu i za chwileczkę wraca”, oszukujemy, a dziecko szybko się zorientuje, że nie może ufać rodzicowi. Brak zaufania do rodzica przekłada się na brak zaufania wobec nowej pani i przedłuża proces adaptacji dziecka do przedszkola. „Ucieczka rodzica”, gdy dziecko zajmie się zabawą i odwróci swoją uwagę działa tak samo i nie przynosi pozytywnych efektów.

5. Cierpliwość i wrażliwość Okres adaptacyjny potrafi być burzliwy i długi. Wiele zależy od rodzica i nauczyciela, ale i od wrażliwości dziecka, która jest od nas niezależna. Warto więc uzbroić się w cierpliwość, pozytywnie nastawić i być wsparciem dla dziecka. Krzyk i negatywne komunikaty („Jak nie przestaniesz płakać, to zabieram misia do domu”) tylko pogarszają sytuację.

6. Wejście do przedszkola To bardzo ważne, by dziecko weszło do przedszkola na własnych nogach, a nie na rękach rodzica. Moment „wyrywania dziecka” z objęć mamy jest nieprzyjemny dla każdej ze stron – dziecka, rodzica i nauczyciela. Dziecko zaczyna widzieć w nauczycielu osobę, która siłą odbiera je mamie. Dużo przyjemniej nam, nauczycielom, przejąć rączkę dziecka i uściskać je od wejścia, niż wyrwać dziecko rodzicowi. Buduje to zaufanie dziecka.

 7. Zaufanie Pierwsze dni w przedszkolu to trudny czas nie tylko dla dziecka, ale i dla rodzica. Wiemy o tym doskonale. W związku z tym zapewniamy, że niebawem Państwa maluszki pokonają strach i z radością będą biegły do przedszkola .

Witamy po wakacjach!


Serdecznie witamy naszych Przedszkolaków i ich Rodziców po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieję, że nowy rok przedszkolny powitacie wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w przedszkolne progi.

Szczególnie ciepło witamy nasze Maluszki, które po raz pierwszy odwiedzą nasze przedszkole. Życzymy Wam, abyście szybko zaadoptowały się w nowym miejscu, a łez przy rozstaniu z rodzicami, było jak najmniej.

My – nauczyciele i inni pracownicy przedszkola dołożymy wszelkich starań, byście jak najszybciej poczuły się u nas, jak w domu.

Rok szkolny rozpoczynamy tradycyjnie 1 września. Godziny pracy przedszkola nie uległy zmianie 6.30-17.00.

Życzenia dla naszych przedszkolaków


Dzisiaj Święto wszystkich Dzieci
Niech Wam pięknie słońce świeci
Wszyscy śmieją się od rana
Każda buzia roześmiana
Czar zabawy dziś panuje
Każde serce się raduje.
Oj! Jak ptaszki dziś śpiewają
Tak życzenia Wam składają.


Samych beztroskich chwil i dużo uśmiechu wszystkim Dzieciom życzy

pani dyrektor oraz wszystkie kubusiowe ciocie

!!!!INFORMACJA DOTYCZĄCA OTWARCIA PRZEDSZKOLA W TERMINIE PÓŹNIEJSZYM, NIŻ 06/05/2020r.!!!!

            Szanowni Rodzice, zgodnie z rekomendacją Organu Wykonawczego Naszego Samorządu dotyczącą otwierania placówek przedszkolnych w terminach późniejszych niż 06/05/2020r. informujemy, iż Organ Prowadzący nasze przedszkole podjął ostateczną decyzję o otwarciu placówki dnia 18/05/2020r. biorąc pod uwagę wszystkie wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego z dnia 4 maja 2020r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi do lat 3, wydanych na podstawie art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz.U. z 2019r. poz. 59, oraz 2020r. poz. 322, 374 i 567).

Termin ten pozwoli na przygotowanie się, w sposób odpowiedni, zapewniając bezpieczne i higieniczne warunki pobytu dziecka w przedszkolu oraz właściwe warunki do sprawowania opieki dla personelu przedszkola.

WZNOWIENIE PRACY PRZEDSZKOLA W FOMIE SPRAWOWANIA OPIEKI NAD DZIEĆMI OD 06/05/2020r.

Szanowni Rodzice, zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego informujemy, iż dnia 06/05/2020r. przedszkole zostanie otwarte. W pierwszej kolejności z przedszkola powinny skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu; Pierwszeństwo mają dzieci:

 pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Informujemy, iż jednocześnie w związku z pełnieniem opieki w siedzibie placówki przedszkola, kontynuowana będzie nauka zdalna dla dzieci, które nie będą z tejże opieki korzystać.

Rodzice, którzy chcą skorzystać z możliwości zapewnienia opieki przez przedszkole, powinni o tym fakcie powiadomić dyrektora placówki do dnia 04/05/2020r. na adres mailowy: puchatekbiuro4@gmail.com.

Rodzice korzystający z opieki w placówce ponoszą odpowiedzialność za podjętą decyzję posyłania dziecka do przedszkola w czasie epidemii.

Wszystkie procedury związane z przyprowadzaniem i odbieraniem dziecka z przedszkola, w czasie sprawowania opieki przez placówkę zostaną Państwu przedstawione w odrębnym mailu najpóźniej do dnia 04/05/2020r.

Jednocześnie informuję, iż skorzystanie z opieki jest tożsame z uiszczeniem pełnej opłaty czesnego w miesiącu maju 2020r. oraz opłaty za wyżywienie w wysokości ustalonej stawki za 1 dzień pobytu dziecka w przedszkolu. Natomiast rodzice, którzy będą korzystali z usługi nauki zdalnej w miesiącu maju 2020r. otrzymają zniżkę w wysokości 40% rabatu od czesnego.