OPŁATA MIKOŁAJKOWA

SZANOWNI RODZICE!

OPŁATA NA PREZENT MIKOŁAJKOWY WYNOSI 80 ZŁ. WPŁAT NALEŻY DOKONYWAĆ NA PRZEDSZKOLNY RACHUNEK BANKOWY - OSOBNY PRZELEW. PROSIMY PAMIĘTAĆ, ŻE NIE DOLICZAMY TEJ KWOTY DO CZESNEGO.

KALENDARZ UROCZYSTOŚCI - LISTOPAD

10/11- JESTEM MAŁYM PATRIOTĄ – OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W KAŻDEJ GRUPIE WIEKOWEJ

12/11- DOGOTERAPIA (DRUGI TERMIN) – GRUPY 3- LATKÓW, 4 – LATKÓW („JEŻYKI”, „MYSZKI”, „TYGRYSKI”, „ŻABKI)

16/11- DOGOTERAPIA (DRUGI TERMIN) – GRUPY 5 – LATKÓW, 6 – LATKÓW („MISIE”, „PSZCZOŁY”, „RYBY”, „ELFY”)

19/11 – PROFILAKTYKA „ZOSTAJE W DOMU, GDY JESTEM CHORY” - PRELEKCJA O TYM, KIEDY POWINNIŚMY POZOSTAĆ W DOMU, O NIESPOŻYWANIU LEKARSTW SAMODZIELNIE

23/11 – 24/11 – ZAMIENIAMY PRZEDSZKOLE W BAJKI… - KAŻDA SALA ZAMIENI SIĘ W WYSTRÓJ BAJKOWY, CIOCIE W POSTACI BAJKOWE A DZIECI SPRÓBUJĄ ZNALEŹĆ ODPOWIEDŹ NA PYTANIE – CO TO ZA BAJKA?

25/11 – DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – ZABAWY DLA DZIECI Z GRUP NAJMŁODSZYCH (3 -LATKÓW)

26/11- DZIEŃ KOLEJARZA/TRAMWAJARZA – PRELEKCJA O TYM ZAWODZIE, JEGO CECHY CHARAKTERYSTYCZNE I POJAZDY OBSŁUGIWANE PRZEZ PANÓW I PANIE MOTORNICZE :-)

26/11 – 27/11 – MIĘDZYGRUPOWY KONKURS NA MATEMATYCZNĄ ZABAWKĘ – KAŻDA GRUPA WYKONA MATEMATYCZNĄ ZABAWKĘ, A KTÓRA Z NICH WYGRA?

30/11 - ZABAWY ANDRZEJKOWE W KAŻDEJ GRUPIE WIEKOWEJ

LAMIONY JESIENNE - WYSTAWA KONKURSOWA.

SZANOWNI PAŃSTWO!

DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE I STWORZENIE PRZEPIĘKNYCH PRAC KONKURSOWYCH W POSTACI JESIENNYCH LAMPIONÓW. DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW MAMY NIESPODZIANKI.....BOWIEM, KAŻDY Z NICH OTRZYMAŁ PIERWSZE MIEJSCE!!! W DNIU JUTRZEJSZYM TJ.03.11.2020 NASTĄPNI WRĘCZENIE DYPLOMÓW I UPOMINKÓW. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ I ZAPRASZAMY PONOWNIE DO UDZIAŁU W KOLEJNYCH NASZYCH AKCJACH.

DYNIOWA WYSTAWA!

DYNOWA WYSTAWA!

W PRZEDSIONKU PRZEDSZKOLA POJAWIŁA SIĘ DYNIOWA WYSTAWA! KAŻDA GRUPA WYMYŚLIŁA, PRZYGOTOWAŁA I WYKONAŁA PROJEKT DYNI. PRACE SĄ KREATYWNE I KAŻDA Z NICH JEST WYJĄTKOWA!

PROFILAKTYKA - "HIGIENA KONTRA KORONAWIRUS!" :-)

DRODZY PAŃSTWO!

W NASZYM PRZEDSZKOLU OD POCZĄTKU WYSTĄPIENIA STANU EPIDEMII WDRAŻAMY ŚRODKI OCHRONY DORAŹNEJ DZIECI UCZĘSZCZAJĄCYCH DO PRZEDSZKOLA, JAK RÓWNIEŻ KADRY I PRACOWNIKÓW. PO WZNOWIENIU FUNKCJONOWANIA PLACÓWKI W MAJU BIEŻĄCEGO ROKU DBAMY O CZYSTOŚĆ, HIGIENĘ, DEZYNFEKCJĘ W JESZCZE WIĘKSZYM STOPNIU JAK DOTYCHCZAS. NA KAŻDYM PIĘTRZE, NA BAWIALNIACH, W SALACH ORAZ SZATNIACH DZIECI ZAMIESZCZONE SĄ DOZOWNIKI Z ODPOWIEDNIM PŁYNEM DEZYNFEKUJĄCYM DLA DZIECI, OGRANICZONY ZOSATAŁ RUCH W PRZEDSZKOLU DO ZBĘDNEGO MINIMUM, RODZICE NIE WCHODZĄ NA TEREN PLACÓWKI (WPROWADZONA FUNKCJA - NAUCZYCIELA DYŻURUJĄCEGO) ZAKUPIONE ZOSTAŁY MOPY PAROWE, W UŻYTKU CIĄGŁYM JEST LAMPA BAKTERIOBIÓJCZA, NASI PRACOWNICY PRACUJĄ W MASECZKACH/PRZYŁBICACH WSZYSTKO PO TO, BYŚMY WSPÓLNIE DBALI O ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO. SALE SĄ DEZYNFEKOWANE PO KAŻDYM OPUSZCZENIU PRZEZ DZIECI, DOSTĘPNE SĄ INFORMACYJNE PLAKATY I INSTRUKCJE, JAK NALEŻY DBAĆ O SIEBIE I INNYCH. SUKCESYWNIE BĘDĄ PROWADZONE ZABIEGI TAKIE JAK OZONOWANIE POWIERZCHNI, CZY ZAMGŁAWIANIE (OSTATNI RAZ WYKONANE 20/10/2020). 

W KAŻDEJ GRUPIE WIEKOWEJ PROWADZONE SĄ POGADANKI, PRELEKCJE O PROFILAKTYCE HIGIENY RĄK, JAK RÓWNIEŻ O TYM, JAK MOŻEMY PRZYNIĆ SIĘ DO ZMNIEJSZENIA ILOŚCI ZAKAŻEŃ. NA ZDJĘCIU OBECNA GRUPA "O" "PSZCZÓŁKI", KTÓRA WYKONAŁA PLAKAT O ZASADACH POWSZECHNIE STOSOWANYCH (DYSTANS, MASECZKA, DEZYNFEKCJA). 

KONKURS PRZEDSZKOLNO - RODZINNY PT. "JESIENNY LAMPION"

SZANOWNI RODZICE!

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE RODZINNO - PRZEDSZKOLNYM NA NAJWSPANIALSZY LAMPION JESIENNY! LICZYMY NA TWÓRCZE PRACE, CUDOWNE LAMPIONY ŻYCZĄC PRZY TYM PAŃSTWU MILE SPĘDZONEGO CZASU W GRONIE NAJBLIŻSZYCH! PRACE NALEŻY DOSTARCZYĆ DO DNIA 30.10.2020 DO ORGANIZATOREK KONKURSU - MGR SARY GAŁCZYŃSKIEJ ORAZ MGR MONIKI PĘKALSKIEJ.

V AKCJA ZBIERANIA KARMY DLA WROCŁAWSKIEGO SCHORONISKA

V AKCJA PRZEDSZKOLNA ZBIERANIA KARMY DLA WROCŁAWSKIEGO SCHRONISKA!

DRODZY RODZICE!

W DNIACH 19.10.2020 – 23.10.2020 ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W AKCJĘ POMOCY ZWIERZĘTOM.

BĘDZIEMY ZBIERAĆ SUCHĄ/MOKRĄ KARMĘ, AKCESORIA ZWIERZĘCE, KOCE.

JEST TO NASZA V ODSŁONA AKCJI, ZAWSZE ZORGANIZOWANEJ W MIESIĄCU PAŹDZIERNIKU, TAK BY ZDĄŻYĆ PRZED ZIMĄ DOPOSAŻYĆ WROCŁAWSKIE SCHRONISKO.

UWRAŻLIWIAMY TYM SAMYM DZIECI, ŻE SŁABSZYM I OPUSZCZONYM ZWIERZĘTOM NALEŻY POMAGAĆ.

JEŻELI KTOŚ Z PAŃSTWA BĘDZIE MIAŁ OCHOTĘ DORZUCIĆ „SWOJĄ CEGIEŁKĘ”, BĘDZIE MÓGŁ TO ZROBIĆ ZOSTAWIAJĄC KARMĘ LUB INNE RZECZY W PRZEDSIONKU PRZEDSZKOLA.

PROSIMY O PRZYNOSZENIE RZECZY ZARÓWNO DLA PSÓW, JAK I KOTÓW.

Z GÓRY DZIĘKUJEMY ZA WSZELKIE DARY!

BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE - PIERWSZA POMOC PEDIATRYCZNA

SZANOWNI RODZICE!

W DNIU 30/09/2020 NASZA KADRA PEDAGOGICZNA JAK I PRACWONICY NIEPEDAGOGICZNI UCZESTNICZYLI W SZKOLNENU Z PIERWSZEJ POMOCY PEDIATRYCZNEJ - PROWADZONEJ PRZEZ RESQMEDICAL TOMASZ ZGONDEK. SZKOLENIE TRWAŁO PONAD 3 H, OPRÓCZ WIEDZY TEAORETYCZNEJ, OBYWAŁY SIĘ ĆWICZENIA NA "DZIECIACH" :-) PRAGNIEMY ZAPEWNIĆ PAŃSTWA, ŻE SZKOLENIA Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ REALIZUJEMY SUKCESYWNIE, W ODSTĘPACH 2 LETNICH. ZDJĘCIA ZE SZKOLENIA BĘDĄ WKRÓTCE DOSTĘPNE W NASZEJ PRZEDSZKOLNEJ GALERII.

KALENDARZ UROCZYSTOŚCI - MIESIĄC PAŹDZIERNIK

05/10/2020 – DZIEŃ MAŁEGO CHEMIKA – KAŻDA GRUPA WYKONA SWÓJ EKSPERYMENT, KTO WIE MOŻE KTOŚ Z NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW ZOSTANIE NAUKOWCEM?

10/10 – 25/10/2020 – EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA – W ZABAWACH Z KODOWANIEM BĘDĄ BRAŁY UDZIAŁ GRUPY 5 ORAZ 6 LATKÓW, PODOBNIE JAK TYSIĄCE DZIECI Z CAŁEJ EUROPY – SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA STRONIE INTERNETOWEJ PRZEDSZKOLA

12/10/2020 – DZIEŃ BEZPIECZNEGO KOMPUTERA – UŚWIADAMIANIE DZIECIOM JAKIE ZAGROŻENIA POWODUJE KORZYSTANIE Z SIECI INTERNETOWYCH

14/10/2020 – DZIEŃ JEŻA – DZIECI ZAZNAJOMIĄ SIĘ Z GATUNKIEM JEŻA, DOWIEDZĄ SIĘ CO LUBI JEŚĆ I GDZIE ŚPI :-)

15/10/2020 – DOGOTERAPIA – CZĘŚĆ I – GRUPY 3, 4 LATKÓW - ZAPRASZAMY DZIECI OD GODZINY 9.00

19/10 – 23/10/2020 – V AKCJA PRZEDSZKOLNA – POMÓŻ ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ – ZAPRASZAMY DO PRZYNIESIENIA KARMY SUCHEJ, MOKREJ, NIEPOTRZEBNYCH KOCÓW, CZY AKCESORIÓW ZWIERZĘCYCH – WSZYSTKO ODDAMY DO WROCŁAWSKIEGO SCHRONISKA

20/10/2020-UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ PRZYGOTOWANA PRZEZ NASZE NAJSTARSZE GRUPY - „MISIE”, „PSZCZOŁY”

22/10/2020 – DOGOTERAPIA – CZĘŚĆ II – GRUPY 5, 6 LATKÓW, ZAPRASZAMY DZIECI OD GODZINY 9.00

29/10/2020 – DZIEŃ JESIENNEGO LIŚCIA – PRACE PLASTYCZNE Z WYKORZYSTANIEM JESIENNYCH LIŚCI

 

 

SZANOWNI RODZICE!

NASZE GRUPY 5 - LATKÓW ("RYBY", "ELFY") 6 - LATKÓW ("MISIE", "PSZCZOŁY") BĘDĄ BRAŁY UDZIAŁ W EUROPEJSKIM TYGODNIU KODOWANIA.

Poniżej informacje na temat kodowania :-)

Polscy uczniowie i nauczyciele co roku wykazują bardzo duże zainteresowanie inicjatywą – dwa lata temu Polska zajęła trzecie, a w ubiegłym roku – już drugie miejsce pod względem przeprowadzonych inicjatyw związanych z programowaniem.

Dlaczego warto zorganizować lekcję na temat kodowania?

Jakie korzyści kodowanie przynosi uczniom? Jak na tym zyskają nauczyciele?

Wierzymy, że w erze cyfrowej program nauczania informatyki powinien obejmować podstawy kodowania oraz rozwój kluczowych kompetencji związanych z myśleniem obliczeniowym, takich jak rozwiązywanie problemów, współpraca i umiejętności analityczne

Nauka kodowania może pomóc uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, a także zwiększyć ich szanse na odniesienie sukcesu w życiu osobistym i zawodowym

Tydzień Kodowania oferuje wszystkim uczniom możliwość podjęcia pierwszych kroków w kierunku tworzenia treści cyfrowych poprzez zapewnienie szkołom i nauczycielom bezpłatnych możliwości rozwoju zawodowego, materiałów dydaktycznych, wyzwań międzynarodowych i programów wymiany