Zajęcia dydaktyczno – wychowawcze w naszej placówce prowadzą nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikacje oraz przygotowanie pedagogiczne.

Nasi nauczyciele posiadają nie tylko wiedzę pedagogiczną, metodyczną, psychologiczną, ale również mają w sobie „iskierkę”, która pozwala twórczo pracować z dzieckiem przedszkolnym, „rozpalić” jego poczucie wartości. Pedagog musi potrafić wzbudzić zainteresowanie dziecka różnymi dziedzinami życia, rozwinąć wyobraźnię, zapewnić poczucie bezpieczeństwa, szanować indywidualność, traktować dziecko podmiotowo.

Najważniejszą rolą naszego wychowawcy jest wspomagać dziecko w jego indywidualnym tempie pracy i rozwoju. Nasi nauczyciele mają szacunek do pracy, do placówki i do siebie nawzajem. Traktują pracę z dziećmi bardzo poważnie, mając pełną świadomość roli wychowania przedszkolnego w dalszym rozwoju i edukacji młodego człowieka. Oprócz ciężkiej pracy włożonej w trud nauczania i wychowania nasi wychowawcy potrafią bawić się i obdarzyć uśmiechem każdego przedszkolaka, dając im możliwość radosnego spędzenia wolnego czasu na zabawach dowolnych i twórczych. Za szlachetny cel obraliśmy sobie, by spędzony w przedszkolu czas był najwspanialszym wspomnieniem w głowach naszych wychowanków.


SANDRA FECKOWICZ (Dyrektorka Przedszkola)

Ukończyłam dzienne studia licencjackie na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Kaliszu na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Arteterapia.

Swoje dalsze kroki skierowałam w stronę Wrocławia. Tutaj rozpoczęłam studia magisterskie na Dolnośląskiej Szkole Wyższej na kierunku – Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. W tym samym czasie rozpoczęłam pracę w Europejskim Przedszkolu Klub Kubusia Puchatka IV w Kiełczowie. Spędziłam tak jako nauczyciel 7 cudownych lat. Był to dla mnie owocny czas rozwoju, zbierania doświadczenia, samorealizacji. Zafascynowana oświatą postanowiłam rozpocząć podyplomowe studia z Zakresu Organizacji i Zarządzania Oświatą i tak dotychczasową pracę z dziećmi połączyłam z obowiązkami Zastępcy Dyrektora. Posiadam doświadczenie, kwalifikacje, odpowiednią wiedzę i umiejętności do stwarzania warunków umożliwiających wszechstronny, harmonijny rozwój dzieci, z uwzględnieniem ich indywidualnych predyspozycji oraz możliwości.

Jestem osoba otwartą, aktywną, poszukującą, nastawioną na współdziałanie i współpracę z innymi.  W ludziach najbardziej cenię sobie życzliwość, a u siebie optymizm. W życiu kieruję się ideą ciągłego zaangażowania oraz doskonalenia. W pracy staram się odznaczać rzetelnością, odpowiedzialnością i konsekwencją. Objęcie, od 1 października 2015r. stanowiska dyrektora Przedszkola jest dla mnie wyzwaniem i nowym doświadczeniem, a także możliwością wpływania na dalszy rozwój własny oraz Przedszkola, wykorzystując swój potencjał. Prywatnie jestem fanką podróży tych bliskich i dalekich, dobrej muzyki i tańca.

 

MONIKA PĘKALSKA (Nauczycielka prowadząca)

Ukończyłam studia licencjackie na Papieskim Wydziale Teologoicznym we Wrocławiu n akierunku Pedagogika Wczesnoszkolna z Wychowaniem Przedszkolnym. Pracę w przedszkolu rozpoczęłam na III roku studiów, mając już doświadczenie nabyte podczas praktyk. Zamierzam nadal kontynuować studia, aby nabyć nowe umiejętności oraz doświadczenie potrzebne do dalszej pracy w wychowawnkami. Praca z nimi daje mi dużo satysfakcji i radości. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie, aby zapewnić mu poczucie bezpieczeńswta, akceptacji oraz wszechstronnego rozwoju. W łatwny sposób nawiązuje kontakt z dziećmi zyskując ich sympatię i zaufanie. Jestem osobą spokojną, radosną i wrażliwą. Lubię podróżować po świecie, chodzić po górach i fotografować otaczającą mnie przyrodę.


IZABELA SZEWCZYK (Nauczycielka prowadząca)

Nazywam się Izabela Szewczyk ukończyłam dzienne studia w Karkonoskiej Panstwowej Szkole Wyzszej w Jeleniej Górze, na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Swoją przygodę z edukacja wczesnoszkolną oraz przedszkolna zaczęłam we Wrocławiu w 2015 roku pracujac na stanowisku nauczyciela prowadzącego. W swojej pracy zawsze staram się podchodzić w sposób indywidualny do swoich wychowanków, budując jednocześnie w nich poczucie własnej wartości. Bardzo ważne jest dla mnie aby moim podopieczni czuli się w przedszkolu bezpiecznie i żeby ten niezwykły okres w ich życiu wspominali z uśmiechem na twarzy i zawsze miło wracali pamięcią do tych beztroskich lat. W swojej pracy dydaktycznej opieram się na Teorii inteligencji wielorakich stworzonej przez Howarda Gardnera- koncepcja ta opiera się na indywidualizacji oraz kształtowaniu wiedzy i umiejętności z uwzględnieniem cech poszczególnych osób. Moja praca przynosi mi wiele radości ale także refleksji dotyczących postrzegania świata oczami dziecka w wieku przedszkolnym.

Jako pedagog stawiam na ciągły rozwój, dlatego też uczestniczę w wielu konferencjach oraz szkoleniach doskonaląc swój warsztat pracy.


SARA KAMIŃSKA (Nauczycielka prowadząca)

Nigdy nie ulegało wątpliwości, że kiedyś zostanę nauczycielem. Jako siedmioletnia, mała dziewczynka uczyłam młodsze dzieci tego, co sama wyniosłam ze szkoły. I, chociaż dalsza droga życia była kręta, dążyłam w jednym kierunku – abym mogła kiedyś pomagać kreować się młodym umysłom.

Ukończyłam studia licencjackie w Kolegium Nauczycielskim we Wrocławiu na kierunku „edukacja wczesnoszkolna z językiem polskim”. Po dłuższej przygodzie z filologią polską na studiach magisterskich na Uniwersytecie Wrocławskim, uznałam, że to właśnie praca z najmłodszymi jest moją największą pasją, w związku z czym zadecydowałam o poszerzaniu wiedzy w tej dziedzinie i rozpoczęłam studia magisterskie na kierunku „wczesne wspomaganie rozwoju u dzieci”, wciąż jednak mocno związana z moją dotychczasową uczelnią.

Przed dołączeniem do niezmiernie serdecznego zespołu Europejskiego Przedszkola Językowego, przez prawie dwa lata pracowałam w żłobku, gdzie zdobyłam doświadczenie w pracy z najmłodszymi oraz uświadomiłam sobie jak wiele radości niesie obcowanie z dziećmi.

Prywatnie jestem taka sama jak w pracy – uważam siebie za ciepłą, wrażliwą i pozytywnie nastawioną do świata osobę, pragnącą rozwijać się artystycznie, czy to rysując, malując i rzeźbiąc, czy też ucząc się grać na ukulele, oraz nieustannie dążącą do doświadczania nowych przygód - a przecież każdy dzień jakąś ze sobą niesie.


MAGDALENA STRYCHARZ (Nauczycielka prowadząca)

Nazywam się Magdalena Strycharz, od 1 lutego jest mi niezmiernie miło powitać Państwa i dołączyć do zespołu Przedszkola Kubusia Puchatka. Ukończyłam studia wyższe w Dolnośląskiej Szkole Wyższej z tytułem magistra. Moje doświadczenie zawodowe rozpoczęłam na zastępstwie w szkole jako wychowawca klasy przez dwa lata. Wiem, jakie umiejętności dzieci powinny nabyć w przedszkolu, by móc poradzić sobie lepiej w kolejnych etapach edukacyjnych. Dlatego też podjęłam decyzję by moje kolejne 3 lata doświadczenia były związane z przedszkolem. Jako wychowawca prowadziłam grupy od najmłodszych aż po zerówkę. Interesuję się twórczością artystyczną, chętnie maluję w wolnym czasie. Lubię podróżować, mieć kontakt z naturą i uprawiać sport. Dzieci w pracy dydaktycznej lubią dużo śpiewać i tańczyć i jest to jeden z moich ulubionych sposobów na rozładowanie emocji i zabawę.


JOANNA GUTMAŃSKA (Nauczycielka prowadząca) 

Nazywam się Joanna Gutmańska ukończyłam studia na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna w Jeleniej Górze. W swojej pracy stosuje elementy pedagogiki Marii Montessori. Uważam że każde dziecko należy traktować indywidualnie skupiając się na jego  potrzebach. Muzyka jest nie odzownym elementem każdego dnia mojej pracy. Uwielbiam pląsy tańce i wspólną zabawę z dziećmi. Prywatnie jestem mamą 2 letniej dziewczynki. Kocham góry,piesze wycieczki, spektakle teatralne. Jestem osobą która wyznacza sobie cele i  skrupulatnie je realizuję. Każdy mały sukces moich podopiecznych jest dla mnie największą motywacją. Wyznaję zasadę,że nauczyciel powinien być przede wszystkim przyjacielem, wspomagać rozwój dziecka i dążyć wraz z nim do osiągania tych " małych"  a zarazem " wielkich" kroków w codziennym poznawaniu świata.

 

 

KATARZYNA ZAWADA (Nauczycielka prowadząca)

Ukończyłam studia licencjackie Pedagigika Specjalna, kierunek - Terapia Zajęciowa z Psychomotoryką oraz studia magisterskie na kierunku - Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowania Przedszkolne. Swoją karierę zawodową rozpoczęłam w Przedszkolu Montessori Hause we Wrocławiu przez 2,5 roku. Również miałam okazję przez parę miesięcy pracować w przedszkolu państwowym (Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 15 we Wrocławiu). W swojej pracy na pierwszym miejscu stawiam dobro dziecka, by pomagać mu, zrozumieć jego potrzeby i wspierać go w cięzkich chwilach, pomagać mu w zdobywaniu nowych umiejętności oraz wiedzy. Również jako nauczyciel i osoba prywatna, pragnę mieć codzienny kontakt z Rodzicami oparty na współpracy i zaufaniu. Prywatnie uważam się za osobę ciepłą, wrażliwą i pozytywnie nastawioną na wszystkie wyzwania jakie mnie napotykają. Chętnie nawiązuje współpracę z innymi ludźmi. W wolnym czasie uwielbiam czytać książki o podłożu pedagogicznym, dzięki temu jestem na bieżąco w wychowaniu przedszkolaków. Również uwielbiam podróżować, w szczególności  chodzenie po górach sprawia mu niezwykłą radość.

 

 

PATRYCJA ZASTAWNY (Nauczycielka prowadząca)

Jestem mamą 5,5 letniego synka, mieszkam we Wrocławiu. Cechuje mnie odpowiedzialność, cierpliwość i chęć podejmowania nowych wyzwań. Staram się wpływać pozytywnie na każde dziecko. Możliwość pracy z przedszkolakami daje mi bardzo dużo satysfakcji i sprawia mi ogromną radość, z łatwością nawiązuje z nimi kontakt. Praca w przedszkolu pozwala mi na spełnianie się, każdego dnia mam okazję odkrywać coś nowego. Staram się być osobą, której dziecko może zaufać, przy której dziecko może czuć się bezpiecznie. Niewątpliwie moją pasją jest taniec. Prowadzę z przedszkolakami zajęcia z tańca towarzyskiego, co jest realizacją i potwierdzeniem żywej miłości do tańca. Swój wolny czas poświęcam synkowi, jak również tańcu, który jest dla mnie dobrą formą relaksu. W tym roku rozpoczęłam studia na Wyższej Szkole Dolnośląskiej na kierunku: Wychowanie Wczesnoszkolne i Przedszkolne z wychowaniem dziecka. To pozwoli mi na samorealizacje, na zdobycie wiedzy i umiejętności w zawodzie nauczyciela – którym pragnę się stać w przyszłości.


KATARZYNA KACPROWICZ  (Specjalistka terapeuta, nauczycielka mianowana)

Jestem pedagogiem specjalnym i arteterapeutką w jednej osobie. Od przeszło 15 lat wspieram rozwój i edukację dzieci, czerpiąc z tego wiele radości. Ukończyłam wiele szkoleń i kursów doskonaląc swój warsztat pracy m.in. Kurs Edukacji Przedszkolnej  i  Szkolnej metodą Marii Montessori, Kinezjologii Edukacyjnej, Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Pracy z uczniem z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej, Praktyka NLP, terapii ręki i stopy czy Coachingu Rodzicielskiego. Ukończyłam staż szkoleniowy z zakresu pomocy psychologicznej, gdzie m.in. współprowadziłam młodzieżową grupę wsparcia. W 2011 r. zaproszona zostałam do programu Anny Maruszeczko „Zielone drzwi” w TVN, gdzie wypowiadałam się na temat zdrowego rodzeństwa osób niepełnosprawnych. W 2013 r. wydałam książeczkę z bajkami terapeutycznymi dla dzieci. Prowadzę zarówno zajęcia grupowe, jak i terapię indywidualną. Interesuję się psychologią, malarstwem, podróżami  i ogrodnictwem.


AGATA KŁONOWSKA (Psycholożka)

Realizuję zajęcia kształtujące kompetencje emocjonalno – społeczne. W swojej pracy koncentruję się na podążaniu za dziećmi, ich potrzebami oraz na wspieraniu ich w wyrażaniu tych potrzeb i wskazywaniu narzędzi do sygnalizowania ich w sposób zrozumiały dla innych i adekwatny dla otoczenia. Staram się pokazywać, że umiejętność stawiania granic i świadomość granic innych osób, budują poczucie bezpieczeństwa i czynią dla dziecka świat bardziej przewidywalnym. Skupiam się na wspieraniu dzieci w zrozumieniu i akceptacji emocji, zachęcam do podejmowania zadań i decyzji adekwatnych do wieku i możliwości, wspierając ich autonomię i budując motywację wewnętrzną. Bardzo cenię sobie współpracę z dziećmi, z zespołem terapeutycznym, rodzicami i opiekunami prawnymi oraz możliwość wspólnej wymiany doświadczeń. Bliskim mi podejściem jest Rodzicielstwo Bliskości  i Porozumienie bez Przemocy. Skupiam się na wzmacnianiu dziecka oraz systemu rodzinnego poprzez wspieranie rodziców, opiekunów i dzieci w budowaniu więzi opartych na bliskości, zaufaniu, umiejętności komunikacji, empatii, przestrzeganiu granic oraz wyrażaniu potrzeb.

Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Wrocławskim, studia podyplomowe z zakresu seksuologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego 
w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Nieustannie aktualizuję swoją wiedzę poprzez zapoznawanie się z najnowszymi, rzetelnymi badaniami naukowymi oraz uczestniczenie w specjalistycznych kursach i szkoleniach. 


ALEKSANDRA MIROSŁAWSKA (Pedagożka specjalna)

Ukończyłam studia dzienne na kierunku Pedagogika Specjalna, o specjalności wczesne wspomaganie rozwoju, rewalidacja i terapia pedagogiczna uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi na Uniwersytecie Zielonogórskim. Obecnie kontynuuje edukację, z zakresu Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej. W mojej pracy, jako cel nadrzędny stawiam sobie dobro oraz bezpieczeństwo dzieci. Bardzo ważne jest dla mnie indywidulane podejście, dające możliwość poznania dziecka oraz dobranie odpowiednich metod pracy, mających na celu zapewnienie harmonijnego rozwoju, przy jednoczesnym uwzględnieniu potrzeb i możliwości dziecka. Równie istotnym elementem mojej pracy jest współpraca z opiekunami dziecka, która opiera się na wzajemnym zaufaniu. Jestem osobą otwartą, wyznaczającą oraz realizującą postawione sobie uprzednio cele. 

 

EWA TRZĄSALSKA (Specjalistka terapeuta)

Ukończyłam studia w Instytucje Pedagogiki Wydziału Filozoficzno - Historycznego na Uniwersytecie Wrocławskim, kierunek: pedagogika specjalna. Jestem też absolwentką Studiów Podyplomowych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w specjalności: Logopedia Kliniczna. Interesuje się wpływem warunków środowiskowych na zachowania społeczne. W czasie wolnym lubię zagubić się w kuchni, zatopić w książce, uwielbiam także rozpieszczać swojego ukochanego kota.


MARTA WALASZEK - SAWALA (Asystentka nauczycielki)

Nazywam się Marta Walaszek Sawala. Prywatnie żona i mama trójki wspaniałych dzieci. Kocham śpiewać, malować i czytać . Uwielbiam góry i spacery po lesie. Studia ukończyłam na kierunku Promocja Zdrowia, jednak praca w zawodzie nie dawała mi dużej satysfakcji. Szukając swojej drogi zawodowej trafiłam do pracy w przedszkolu i w końcu wiedziałam, że to jest TO. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji, radości i chęci do działania. Cechuje mnie ogromna empatia i każde dziecko traktuje tak, jak bym chciała, żeby moje własne były traktowane. Moment, gdy po dłuższej nieobecności w pracy, moi podopieczni rzucają się na mnie z radością że do nich wróciłam jest potwierdzeniem, że jestem tu gdzie powinnam być. W myśl zasady, że człowiek uczy się całe życie, postanowiłam doświadczenie poprzeć odpowiednimi kwalifikacjami studiując Pedagogike Wczesnoszkolna i Przedszkolna.


 NATALIA SIKORSKA (Asystentka nauczycielki)

Jestem studentka 3 roku pedagogiki opiekuńczej. Od kiedy sięgam pamięcią chciałam pracować z dziećmi, ponieważ są to młodzi ludzie, którzy dopiero starają się odkrywać swoje „ja”. Sprawia mi to ogromna satysfakcję zawodowa, ze mogę pomoc im przejść przez ta ścieżkę w poszukiwaniu siebie, być dla nich ciocia, która zawsze wesprze, przytuli, pomoże i rozwieje wszelkie wątpliwości w trudnych chwilach. Przez to, ze od dzieci bije tak szczera, pozytywna energia, pozwala mi to codziennie przychodzic z uśmiechem do pracy, ponieważ jest to dla mnie źródło radości i satysfakcji, gdy mogę razem z nimi odkrywać świat i dostrzegać go codziennie dzięki nim z innej perspektywy.


KLAUDIA DUŚ (Asystentka nauczycielki)

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku: Psychologia na Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Obecnie nadal kontynuuję swoją edukację na studiach magisterskich. Praca z dziećmi daje mi niesamowitą satysfakcję oraz radość. Gdy po raz pierwszy podjęłam pracę w szkole podstawowej, wiedziałam, że właśnie w tym kierunku chciałabym się rozwijać. Cechuje mnie odpowiedzialność, wrażliwość oraz otwartość. Na co dzień staram się więc obdarzać nasze przedszkolaki jak największą ilością pozytywnej energii, poczuciem bezpieczeństwa oraz wsparcia.


DOMINIKA KRAMARZ (Asystentka nauczycielki)

Studentka pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam poprzez prowadzenie gromady zuchowej oraz współorganizowanie zajęć teatralno- artystycznych. Wciąż się doszkalam i kontynuuje studia, aby jak najlepiej wykonywać swoją pracę. Uwielbiam bawić się z dziećmi,śpiewać z nimi piosenki i grać na gitarze, mam głowę pełną pomysłów. Do każdego dziecka mam indywidualne podejście i staram się z nimi nawiązać jak najlepszy kontakt.


JOLANTA GRZEGORCZYN (Asystentka nauczycielki)

W przedszkolu pracuję od ponad dwóch lat. Kocham swoją pracę i dzieci. Lubię uśmiech na ich twarzach, radość życia jaką mają w sobie, ciekawość świata. W pracy dzieciom próbuję zaszczepić miłość do przyrody, bo sama się nią fascynuję. Chciałabym, aby moi podopieczni wiedzieli, że jesteśmy częścią planety Ziemi, należy o nią dbać i szanować dobro naturalne. W mojej pracy fajne jest też to, że mogę z dziećmi dzielić się moją pasją jaką jest - historia kolejnictwa. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i matką dorosłego już syna.


KAJA DOMINIK (Asystentka nauczycielki)

Jestem osobą empatyczną, ciepłą oraz konsekwentną. Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe, dlatego do kązdego z nich podchodzę indywidualnie - zapewniając mu tym poczucie bezpieczeństwa oraz obdarzając zaufaniem (wypracowanym) obustronnie. Staram się aby atmosfera w grupie dzieci była przyjemna, pełna ciepła i szacunku. Prywatnie lubię podróżować w ciekawe, pełne historii miejsca. Jestem podówjną mamą wspaniałych szkrabów. 


JULIA LESZCZYŃSKA (Asystentka nauczycielki)

Jestem młodą i uśmiechniętą osobą. Moja przygoda z pracą w przedszkolu rozpoczęła się niespełna dwa lata temu. Po tym jak zostałam mamą odkryłam, jak wiele satysfacji i radości daje mi obcowanie z dziećmi. Chciałabym w nich zaszczepić wrażliwość na muzykę oraz radość jaką daje zabawa w teatr. Pragnę stworzyć z podopiecznymi grupę w której będą czuć się bezpiecznie i wiedzieć że zawsze zostaną wysłuchani. Prywatnie moją pasją jest wizaż, a weekendowe wycieczki za miasto to nasza rodzinna tradycja.


JOANNA SIWEK (Asystentka nauczycielki)

Nazywam się Joanna Siwek. Od zawsze interesuję się psychologią i wiedziałam, że jest to kierunek zawodowy w ktorym chcę zmierzać. Nie wiedziałam tylko którą dziedzinę psychologii wybiorę. Podczas szukania swojej drogi znalazłam pracę jako niania u 10-miesięcznego malucha i ta przygoda trwała 5 lat-do czasu kiedy mój podopieczny poszedł do przedszkola. Do tej pory widujemy się często oraz mamy dobre relacje. To wtedy zdecydowałam, że praca z dziećmi to coś co chce w życiu robić. Opieka nad dziećmi sprawia mi niesamowitą satysfakcję. Cechuje mnie ciepło, cierpliwość oraz opanowanie. Jestem zwolenniczką metod wychowawczych opartych na wzajemnym szacunku, tłumaczeniu oraz pochwałach za dobre, samodzielnie podjęte decyzje dziecka. W przyszłości chciałabym podjąć naukę na studiach pedagogicznych. Chętnie uczestniczę w szkoleniach oraz kursach i wykładach. Prywatnie pasjonuję się zwierzętami i mam kochanego kota.