Zajęcia dydaktyczno – wychowawcze w naszej placówce prowadzą nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikacje oraz przygotowanie pedagogiczne.

Nasi nauczyciele posiadają nie tylko wiedzę pedagogiczną, metodyczną, psychologiczną, ale również mają w sobie „iskierkę”, która pozwala twórczo pracować z dzieckiem przedszkolnym, „rozpalić” jego poczucie wartości. Pedagog musi potrafić wzbudzić zainteresowanie dziecka różnymi dziedzinami życia, rozwinąć wyobraźnię, zapewnić poczucie bezpieczeństwa, szanować indywidualność, traktować dziecko podmiotowo.

Najważniejszą rolą naszego wychowawcy jest wspomagać dziecko w jego indywidualnym tempie pracy i rozwoju. Nasi nauczyciele mają szacunek do pracy, do placówki i do siebie nawzajem. Traktują pracę z dziećmi bardzo poważnie, mając pełną świadomość roli wychowania przedszkolnego w dalszym rozwoju i edukacji młodego człowieka. Oprócz ciężkiej pracy włożonej w trud nauczania i wychowania nasi wychowawcy potrafią bawić się i obdarzyć uśmiechem każdego przedszkolaka, dając im możliwość radosnego spędzenia wolnego czasu na zabawach dowolnych i twórczych. Za szlachetny cel obraliśmy sobie, by spędzony w przedszkolu czas był najwspanialszym wspomnieniem w głowach naszych wychowanków.

SANDRA FECKOWICZ (Dyrektor Przedszkola)

Ukończyłam dzienne studia licencjackie na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Kaliszu na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Arteterapia.

Swoje dalsze kroki skierowałam w stronę Wrocławia. Tutaj rozpoczęłam studia magisterskie na Dolnośląskiej Szkole Wyższej na kierunku – Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. W tym samym czasie rozpoczęłam pracę w Europejskim Przedszkolu Klub Kubusia Puchatka IV w Kiełczowie. Spędziłam tak jako nauczyciel 7 cudownych lat. Był to dla mnie owocny czas rozwoju, zbierania doświadczenia, samorealizacji. Zafascynowana oświatą postanowiłam rozpocząć podyplomowe studia z Zakresu Organizacji i Zarządzania Oświatą i tak dotychczasową pracę z dziećmi połączyłam z obowiązkami Zastępcy Dyrektora. Posiadam doświadczenie, kwalifikacje, odpowiednią wiedzę i umiejętności do stwarzania warunków umożliwiających wszechstronny, harmonijny rozwój dzieci, z uwzględnieniem ich indywidualnych predyspozycji oraz możliwości.

Jestem osoba otwartą, aktywną, poszukującą, nastawioną na współdziałanie i współpracę z innymi.  W ludziach najbardziej cenię sobie życzliwość, a u siebie optymizm. W życiu kieruję się ideą ciągłego zaangażowania oraz doskonalenia. W pracy staram się odznaczać rzetelnością, odpowiedzialnością i konsekwencją. Objęcie, od 1 października 2015r. stanowiska dyrektora Przedszkola jest dla mnie wyzwaniem i nowym doświadczeniem, a także możliwością wpływania na dalszy rozwój własny oraz Przedszkola, wykorzystując swój potencjał. Prywatnie jestem fanką podróży tych bliskich i dalekich, dobrej muzyki i tańca.

MONIKA PĘKALSKA (Nauczyciel prowadzący)

Ukończyłam studia licencjackie na Papieskim Wydziale Teologoicznym we Wrocławiu n akierunku Pedagogika Wczesnoszkolna z Wychowaniem Przedszkolnym. Pracę w przedszkolu rozpoczęłam na III roku studiów, mając już doświadczenie nabyte podczas praktyk. Zamierzam nadal kontynuować studia, aby nabyć nowe umiejętności oraz doświadczenie potrzebne do dalszej pracy w wychowawnkami. Praca z nimi daje mi dużo satysfakcji i radości. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie, aby zapewnić mu poczucie bezpieczeńswta, akceptacji oraz wszechstronnego rozwoju. W łatwny sposób nawiązuje kontakt z dziećmi zyskując ich sympatię i zaufanie. Jestem osobą spokojną, radosną i wrażliwą. Lubię podróżować po świecie, chodzić po górach i fotografować otaczającą mnie przyrodę.

SARA KAMIŃSKA (Nauczyciel prowadzący)

Nigdy nie ulegało wątpliwości, że kiedyś zostanę nauczycielem. Jako siedmioletnia, mała dziewczynka uczyłam młodsze dzieci tego, co sama wyniosłam ze szkoły. I, chociaż dalsza droga życia była kręta, dążyłam w jednym kierunku – abym mogła kiedyś pomagać kreować się młodym umysłom.

Ukończyłam studia licencjackie w Kolegium Nauczycielskim we Wrocławiu na kierunku „edukacja wczesnoszkolna z językiem polskim”. Po dłuższej przygodzie z filologią polską na studiach magisterskich na Uniwersytecie Wrocławskim, uznałam, że to właśnie praca z najmłodszymi jest moją największą pasją, w związku z czym zadecydowałam o poszerzaniu wiedzy w tej dziedzinie i rozpoczęłam studia magisterskie na kierunku „wczesne wspomaganie rozwoju u dzieci”, wciąż jednak mocno związana z moją dotychczasową uczelnią.

Przed dołączeniem do niezmiernie serdecznego zespołu Europejskiego Przedszkola Językowego, przez prawie dwa lata pracowałam w żłobku, gdzie zdobyłam doświadczenie w pracy z najmłodszymi oraz uświadomiłam sobie jak wiele radości niesie obcowanie z dziećmi.

Prywatnie jestem taka sama jak w pracy – uważam siebie za ciepłą, wrażliwą i pozytywnie nastawioną do świata osobę, pragnącą rozwijać się artystycznie, czy to rysując, malując i rzeźbiąc, czy też ucząc się grać na ukulele, oraz nieustannie dążącą do doświadczania nowych przygód - a przecież każdy dzień jakąś ze sobą niesie.

MAGDALENA JURCZAK (Nauczyciel prowadzący)

Ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Pedagogika-Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne.  Obecnie jestem na drugim roku studiów magisterskich na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne z językiem angielskim. Posiadam paroletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, a także miałam okazję współpracować ze szkołą podstawową. W swojej pracy pedagogicznej na pierwszym miejscu stawiam dobro każdego dziecka, jego indywidualne potrzeby oraz codzienny kontakt z rodzicami oparty na współpracy i zaufaniu.  Dążę by dla dzieci być towarzyszem w zdobywaniu wiedzy oraz poznawania świata, kładąc nacisk na swobodny rozwój i radosną twórczość. Jako pracownik przedszkola staram się rzetelnie i profesjonalnie wykonywać powierzone mi zadania, wnosić wiele uśmiechu oraz życzliwości wraz ze swoją osobą. W wolnym czasie lubię czytać, interesuję się również kinem oraz podróżami.

JOANNA GUTMAŃSKA (Nauczyciel prowadzący) 

Nazywam się Joanna Gutmańska ukończyłam studia na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna w Jeleniej Górze. W swojej pracy stosuje elementy pedagogiki Marii Montessori. Uważam że każde dziecko należy traktować indywidualnie skupiając się na jego  potrzebach. Muzyka jest nie odzownym elementem każdego dnia mojej pracy. Uwielbiam pląsy tańce i wspólną zabawę z dziećmi. Prywatnie jestem mamą 2 letniej dziewczynki. Kocham góry,piesze wycieczki, spektakle teatralne. Jestem osobą która wyznacza sobie cele i  skrupulatnie je realizuję. Każdy mały sukces moich podopiecznych jest dla mnie największą motywacją. Wyznaję zasadę,że nauczyciel powinien być przede wszystkim przyjacielem, wspomagać rozwój dziecka i dążyć wraz z nim do osiągania tych " małych"  a zarazem " wielkich" kroków w codziennym poznawaniu świata.

AGNIESZKA BURZYŃSKA(Nauczyciel prowadzący)

Ukończyłam studia licencjacie na kierunku Pedagogika ze specjalizacją Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna na Wyższej Szkole Zawodowej "Edukacja" we Wrocławiu. Zamierzam kontynuować studia na II stopniu. Doświadczenie zawodowe zdobywałam na praktykach pedagogicznych, podczas różnych wolontariatów jak i półkolonii czy pracy w żłobku, w którym spędziłam cudowne chwile z dziećmi. Prywatnie jestem mamą 5-letniej Marysi, która pomaga zrozumieć  "świat przedszkolaka". Jestem osobą otwartą, chętnie nawiązuje wwspółpracę z innymi ludźmi. W pracy wyznaję zasadę, że każde dziecko jest równe i zasługuje na indywidualne podejście. Każdy "mały człowiek" ma swoją nietuzinkową osobowość. Jestem miłośniczką teatru, dobrego makaronu, pachnącej kawy i ... "Przeminęło w wiatrem"

KATARZYNA ZAWADA (Nauczyciel prowadzący)

Ukończyłam studia licencjackie Pedagigika Specjalna, kierunek - Terapia Zajęciowa z Psychomotoryką oraz studia magisterskie na kierunku - Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowania Przedszkolne. Swoją karierę zawodową rozpoczęłam w Przedszkolu Montessori Hause we Wrocławiu przez 2,5 roku. Również miałam okazję przez parę miesięcy pracować w przedszkolu państwowym (Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 15 we Wrocławiu). W swojej pracy na pierwszym miejscu stawiam dobro dziecka, by pomagać mu, zrozumieć jego potrzeby i wspierać go w cięzkich chwilach, pomagać mu w zdobywaniu nowych umiejętności oraz wiedzy. Również jako nauczyciel i osoba prywatna, pragnę mieć codzienny kontakt z Rodzicami oparty na współpracy i zaufaniu. Prywatnie uważam się za osobę ciepłą, wrażliwą i pozytywnie nastawioną na wszystkie wyzwania jakie mnie napotykają. Chętnie nawiązuje współpracę z innymi ludźmi. W wolnym czasie uwielbiam czytać książki o podłożu pedagogicznym, dzięki temu jestem na bieżąco w wychowaniu przedszkolaków. Również uwielbiam podróżować, w szczególności  chodzenie po górach sprawia mu niezwykłą radość.

NATALIA BARCZ (Nauczyciel prowadzący)

Jestem absolwentką Dolnośląskiej Szkoły Wyższej ze specjalizacją pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z języiem angielskim. Jestem także animatorką zabaw dla dzieci na różnych przyjęciach okolicznościowych i urodzinowych. Na co dzień staram się być uśmiechnięta i oddaną dzieciom. W pracy stawiam na indywidualne podejście do dziecka, wierzę, ze najlepszą drogą do zdobycia wiedzy jest zabawa. W wolnym czasie lubię podróżować. W głowie mam mnóstwo ciekawych pomysłów, które stram się zrealizować w przedszkolu.

PATRYCJA ZASTAWNY (Nauczyciel prowadzący)

Jestem mamą 5,5 letniego synka, mieszkam we Wrocławiu. Cechuje mnie odpowiedzialność, cierpliwość i chęć podejmowania nowych wyzwań. Staram się wpływać pozytywnie na każde dziecko. Możliwość pracy z przedszkolakami daje mi bardzo dużo satysfakcji i sprawia mi ogromną radość, z łatwością nawiązuje z nimi kontakt. Praca w przedszkolu pozwala mi na spełnianie się, każdego dnia mam okazję odkrywać coś nowego. Staram się być osobą, której dziecko może zaufać, przy której dziecko może czuć się bezpiecznie. Niewątpliwie moją pasją jest taniec. Prowadzę z przedszkolakami zajęcia z tańca towarzyskiego, co jest realizacją i potwierdzeniem żywej miłości do tańca. Swój wolny czas poświęcam synkowi, jak również tańcu, który jest dla mnie dobrą formą relaksu. W tym roku rozpoczęłam studia na Wyższej Szkole Dolnośląskiej na kierunku: Wychowanie Wczesnoszkolne i Przedszkolne z wychowaniem dziecka. To pozwoli mi na samorealizacje, na zdobycie wiedzy i umiejętności w zawodzie nauczyciela – którym pragnę się stać w przyszłości.

KATARZYNA KACPROWICZ  (Specjalista terapeuta, nauczyciel mianowany)

Jestem pedagogiem specjalnym i arteterapeutką w jednej osobie. Od przeszło 15 lat wspieram rozwój i edukację dzieci, czerpiąc z tego wiele radości. Ukończyłam wiele szkoleń i kursów doskonaląc swój warsztat pracy m.in. Kurs Edukacji Przedszkolnej  i  Szkolnej metodą Marii Montessori, Kinezjologii Edukacyjnej, Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Pracy z uczniem z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej, Praktyka NLP, terapii ręki i stopy czy Coachingu Rodzicielskiego. Ukończyłam staż szkoleniowy z zakresu pomocy psychologicznej, gdzie m.in. współprowadziłam młodzieżową grupę wsparcia. W 2011 r. zaproszona zostałam do programu Anny Maruszeczko „Zielone drzwi” w TVN, gdzie wypowiadałam się na temat zdrowego rodzeństwa osób niepełnosprawnych. W 2013 r. wydałam książeczkę z bajkami terapeutycznymi dla dzieci. Prowadzę zarówno zajęcia grupowe, jak i terapię indywidualną. Interesuję się psychologią, malarstwem, podróżami  i ogrodnictwem.

ALEKSANDRA MIROSŁAWSKA (Pedagog specjalny)

Ukończyłam studia dzienne na kierunku Pedagogika Specjalna, o specjalności wczesne wspomaganie rozwoju, rewalidacja i terapia pedagogiczna uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi na Uniwersytecie Zielonogórskim. Obecnie kontynuuje edukację, z zakresu Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej. W mojej pracy, jako cel nadrzędny stawiam sobie dobro oraz bezpieczeństwo dzieci. Bardzo ważne jest dla mnie indywidulane podejście, dające możliwość poznania dziecka oraz dobranie odpowiednich metod pracy, mających na celu zapewnienie harmonijnego rozwoju, przy jednoczesnym uwzględnieniu potrzeb i możliwości dziecka. Równie istotnym elementem mojej pracy jest współpraca z opiekunami dziecka, która opiera się na wzajemnym zaufaniu. Jestem osobą otwartą, wyznaczającą oraz realizującą postawione sobie uprzednio cele. 

EWA TRZĄSALSKA (Specjalista terapeuta)

Ukończyłam studia w Instytucje Pedagogiki Wydziału Filozoficzno - Historycznego na Uniwersytecie Wrocławskim, kierunek: pedagogika specjalna. Jestem też absolwentką Studiów Podyplomowych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w specjalności: Logopedia Kliniczna. Interesuje się wpływem warunków środowiskowych na zachowania społeczne. W czasie wolnym lubię zagubić się w kuchni, zatopić w książce, uwielbiam także rozpieszczać swojego ukochanego kota.

MARTYNA SZARPAK (Pedagog specjalny)

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika specjalna, na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie kontynuuje tam też studia magisterskie na kierunku: Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka. Studiuję także podyplomowo na Dolnkśląskiej Szkole Wyższej, na kierunku: Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna.  Już podczas studiów praca z dziećmi była mi bliska. Prowadziłam zajęcia ogólnorozwojowe dla maluszków oraz zajęcia z sensoplastyki. Lubię sprawiać radość dzieciom, ponieważ ich uśmiech jest największą nagrodą.

KLAUDIA DUŚ (Asystent nauczcieli)

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku: Psychologia na Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Obecnie nadal kontynuuję swoją edukację na studiach magisterskich. Praca z dziećmi daje mi niesamowitą satysfakcję oraz radość. Gdy po raz pierwszy podjęłam pracę w szkole podstawowej, wiedziałam, że właśnie w tym kierunku chciałabym się rozwijać. Cechuje mnie odpowiedzialność, wrażliwość oraz otwartość. Na co dzień staram się więc obdarzać nasze przedszkolaki jak największą ilością pozytywnej energii, poczuciem bezpieczeństwa oraz wsparcia.

JOLANTA GRZEGORCZYN (Asystent nauczycieli)

W przedszkolu pracuję od ponad dwóch lat. Kocham swoją pracę i dzieci. Lubię uśmiech na ich twarzach, radość życia jaką mają w sobie, ciekawość świata. W pracy dzieciom próbuję zaszczepić miłość do przyrody, bo sama się nią fascynuję. Chciałabym, aby moi podopieczni wiedzieli, że jesteśmy częścią planety Ziemi, należy o nią dbać i szanować dobro naturalne. W mojej pracy fajne jest też to, że mogę z dziećmi dzielić się moją pasją jaką jest - historia kolejnictwa. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i matką dorosłego już syna.

KAJA DOMINIK (Asystent nauczycieli)

Jestem osobą empatyczną, ciepłą oraz konsekwentną. Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe, dlatego do kązdego z nich podchodzę indywidualnie - zapewniając mu tym poczucie bezpieczeństwa oraz obdarzając zaufaniem (wypracowanym) obustronnie. Staram się aby atmosfera w grupie dzieci była przyjemna, pełna ciepła i szacunku. Prywatnie lubię podróżować w ciekawe, pełne historii miejsca. Jestem podówjną mamą wspaniałych szkrabów.