Zajęcia dydaktyczno – wychowawcze w naszej placówce prowadzą nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikacje oraz przygotowanie pedagogiczne.

Nasi nauczyciele posiadają nie tylko wiedzę pedagogiczną, metodyczną, psychologiczną, ale również mają w sobie „iskierkę”, która pozwala twórczo pracować z dzieckiem przedszkolnym, „rozpalić” jego poczucie wartości. Pedagog musi potrafić wzbudzić zainteresowanie dziecka różnymi dziedzinami życia, rozwinąć wyobraźnię, zapewnić poczucie bezpieczeństwa, szanować indywidualność, traktować dziecko podmiotowo.

Najważniejszą rolą naszego wychowawcy jest wspomagać dziecko w jego indywidualnym tempie pracy i rozwoju. Nasi nauczyciele mają szacunek do pracy, do placówki i do siebie nawzajem. Traktują pracę z dziećmi bardzo poważnie, mając pełną świadomość roli wychowania przedszkolnego w dalszym rozwoju i edukacji młodego człowieka. Oprócz ciężkiej pracy włożonej w trud nauczania i wychowania nasi wychowawcy potrafią bawić się i obdarzyć uśmiechem każdego przedszkolaka, dając im możliwość radosnego spędzenia wolnego czasu na zabawach dowolnych i twórczych. Za szlachetny cel obraliśmy sobie, by spędzony w przedszkolu czas był najwspanialszym wspomnieniem w głowach naszych wychowanków.


SANDRA FECKOWICZ (Dyrektorka Przedszkola)

 

Ukończyłam dzienne studia licencjackie na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Kaliszu na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Arteterapia. Swoje dalsze kroki skierowałam w stronę Wrocławia. Tutaj rozpoczęłam studia magisterskie na Dolnośląskiej Szkole Wyższej na kierunku – Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. W tym samym czasie rozpoczęłam pracę w Europejskim Przedszkolu Klub Kubusia Puchatka IV w Kiełczowie. Spędziłam tak jako nauczycielka 7 cudownych lat. Był to dla mnie owocny czas rozwoju, zbierania doświadczenia, samorealizacji. Zafascynowana oświatą postanowiłam rozpocząć podyplomowe studia z Zakresu Organizacji i Zarządzania Oświatą i tak dotychczasową pracę z dziećmi połączyłam z obowiązkami Zastępczyni Dyrektora. Posiadam doświadczenie, kwalifikacje, odpowiednią wiedzę i umiejętności do stwarzania warunków umożliwiających wszechstronny, harmonijny rozwój dzieci, z uwzględnieniem ich indywidualnych predyspozycji oraz możliwości. Jestem osoba otwartą, aktywną, poszukującą, nastawioną na współdziałanie i współpracę z innymi. W ludziach najbardziej cenię sobie życzliwość, a u siebie optymizm. W życiu kieruję się ideą ciągłego zaangażowania oraz doskonalenia. W pracy staram się odznaczać rzetelnością, odpowiedzialnością i konsekwencją. Objęcie, od 1 października 2015r. stanowiska dyrektorki Przedszkola jest dla mnie wyzwaniem i nowym doświadczeniem, a także możliwością wpływania na dalszy rozwój własny oraz Przedszkola, wykorzystując swój potencjał. Prywatnie jestem fanką podróży tych bliskich i dalekich, dobrej muzyki i tańca.

 

 

 

MONIKA PĘKALSKA (Nauczycielka prowadząca)

 

Ukończyłam studia licencjackie na Papieskim Wydziale Teologoicznym we Wrocławiu na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna z Wychowaniem Przedszkolnym. Pracę w przedszkolu rozpoczęłam na III roku studiów, mając już doświadczenie nabyte podczas praktyk. Zamierzam nadal kontynuować studia, aby nabyć nowe umiejętności oraz doświadczenie potrzebne do dalszej pracy w wychowankami. Praca z nimi daje mi dużo satysfakcji i radości. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie, aby zapewnić mu poczucie bezpieczeńswta, akceptacji oraz wszechstronnego rozwoju. W łatwny sposób nawiązuje kontakt z dziećmi zyskując ich sympatię i zaufanie. Jestem osobą spokojną, radosną i wrażliwą. Lubię podróżować po świecie, chodzić po górach i fotografować otaczającą mnie przyrodę.

 

IZABELA SZEWCZYK (Nauczycielka prowadząca)

 

Nazywam się Izabela Szewczyk ukończyłam dzienne studia w Karkonoskiej Panstwowej Szkole Wyzszej w Jeleniej Górze, na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Swoją przygodę z edukacją wczesnoszkolną oraz przedszkolna zaczęłam we Wrocławiu w 2015 roku pracujac na stanowisku nauczycielki prowadzącej. W swojej pracy zawsze staram się podchodzić w sposób indywidualny do swoich wychowanków, budując jednocześnie w nich poczucie własnej wartości. Bardzo ważne jest dla mnie aby moim podopieczni czuli się w przedszkolu bezpiecznie i żeby ten niezwykły okres w ich życiu wspominali z uśmiechem na twarzy i zawsze miło wracali pamięcią do tych beztroskich lat. W swojej pracy dydaktycznej opieram się na Teorii inteligencji wielorakich stworzonej przez Howarda Gardnera- koncepcja ta opiera się na indywidualizacji oraz kształtowaniu wiedzy i umiejętności z uwzględnieniem cech poszczególnych osób. Moja praca przynosi mi wiele radości ale także refleksji dotyczących postrzegania świata oczami dziecka w wieku przedszkolnym. Jako pedagożka stawiam na ciągły rozwój, dlatego też uczestniczę w wielu konferencjach oraz szkoleniach doskonaląc swój warsztat pracy.

 

MAGDALENA STRYCHARZ (Nauczycielka prowadząca)

 

Nazywam się Magdalena Strycharz, jest mi niezmiernie miło powitać Państwa i dołączyć do zespołu Przedszkola Kubusia Puchatka. Ukończyłam studia wyższe w Dolnośląskiej Szkole Wyższej z tytułem magistry. Moje doświadczenie zawodowe rozpoczęłam na zastępstwie w szkole jako wychowawczyni klasy przez dwa lata. Wiem, jakie umiejętności dzieci powinny nabyć w przedszkolu, by móc poradzić sobie lepiej w kolejnych etapach edukacyjnych. Dlatego też podjęłam decyzję by moje kolejne 3 lata doświadczenia były związane z przedszkolem. Jako wychowawczyni prowadziłam grupy od najmłodszych aż po zerówkę. Interesuję się twórczością artystyczną, chętnie maluję w wolnym czasie. Lubię podróżować, mieć kontakt z naturą i uprawiać sport. Dzieci w pracy dydaktycznej lubią dużo śpiewać i tańczyć i jest to jeden z moich ulubionych sposobów na rozładowanie emocji i zabawę.

 

JOANNA GUTMAŃSKA (Nauczycielka prowadząca)

 

Nazywam się Joanna Gutmańska. Ukończyłam studia na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna w Jeleniej Górze. W swojej pracy stosuje elementy pedagogiki Marii Montesorii. Uważam, że każde dziecko należy traktować indywidualnie, skupiając się na jego potrzebach. Muzyka jest nieodzownym elementem każdego dnia mojej pracy. Uwielbiam pląsy, tańce i wspólną zabawę z dziećmi. Prywatnie jestem mamą. Kocham góry, piesze wycieczki, spektakle teatralne. Jestem osobą która wyznacza sobie cele i skrupulatnie je realizuje. Każdy mały sukces moich podopiecznych jest dla mie największą motywacją. Wyznaję zasadę, że nauczyciel powinien być przede wszystkim przyjacielem, wspomagać rozwój dziecka i dążyć wraz z nim do osiągania tych "małych", a zarazem "wielkich" kroków w codziennym poznawaniu świata.

 

KATARZYNA ZAWADA (Nauczycielka prowadząca)

 

Ukończyłam studia licencjackie Pedagogika Specjalna, kierunek - Terapia Zajęciowa z Psychomotoryką oraz studia magisterskie na kierunku - Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowania Przedszkolne. Swoją karierę zawodową rozpoczęłam w Przedszkolu Montessori Hause we Wrocławiu przez 2,5 roku. Również miałam okazję przez parę miesięcy pracować w przedszkolu państwowym (Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 15 we Wrocławiu). W swojej pracy na pierwszym miejscu stawiam dobro dziecka, by pomagać mu, zrozumieć jego potrzeby i wspierać go w ciężkich chwilach, pomagać mu w zdobywaniu nowych umiejętności oraz wiedzy. Również jako nauczycielka i osoba prywatna, pragnę mieć codzienny kontakt z Rodzicami oparty na współpracy i zaufaniu. Prywatnie uważam się za osobę ciepłą, wrażliwą i pozytywnie nastawioną na wszystkie wyzwania jakie mnie napotykają. Chętnie nawiązuje współpracę z innymi ludźmi. W wolnym czasie uwielbiam czytać książki o podłożu pedagogicznym, dzięki temu jestem na bieżąco w wychowaniu przedszkolaków. Również uwielbiam podróżować, w szczególności  chodzenie po górach sprawia mu niezwykłą radość.


 PAULINA WOJTAŚ (Nauczyciel prowadzący)

 Nazywam się Paulina Wojtaś. Ukończyłam studia na dwóch kierunkach: pracy socjalnej oraz na pedagogice przedszkolnej i wychowaniu wczesnoszkolnym. Bliższa mi jednak jest praca z dziećmi dlatego też swoją przyszłość wiąże z przedszkolem. Praca z dziećmi daje mi ogrom radości i satysfakcji. Osobiście jestem również mamą dwójki dzieci. Prywatnie jestem miłośniczką kotów i koni. Uwielbiam seriale, książki i wszystko co jest związane z medycyną

 

AGATA KŁONOWSKA (Psycholożka)

 

Realizuję zajęcia kształtujące kompetencje emocjonalno – społeczne. W swojej pracy koncentruję się na podążaniu za dziećmi, ich potrzebami oraz na wspieraniu ich w wyrażaniu tych potrzeb i wskazywaniu narzędzi do sygnalizowania ich w sposób zrozumiały dla innych i adekwatny dla otoczenia. Staram się pokazywać, że umiejętność stawiania granic i świadomość granic innych osób, budują poczucie bezpieczeństwa i czynią dla dziecka świat bardziej przewidywalnym. Skupiam się na wspieraniu dzieci w zrozumieniu i akceptacji emocji, zachęcam do podejmowania zadań i decyzji adekwatnych do wieku i możliwości, wspierając ich autonomię i budując motywację wewnętrzną. Bardzo cenię sobie współpracę z dziećmi, z zespołem terapeutycznym, rodzicami i opiekunami prawnymi oraz możliwość wspólnej wymiany doświadczeń. Bliskim mi podejściem jest Rodzicielstwo Bliskości  i Porozumienie bez Przemocy. Skupiam się na wzmacnianiu dziecka oraz systemu rodzinnego poprzez wspieranie rodziców, opiekunów i dzieci w budowaniu więzi opartych na bliskości, zaufaniu, umiejętności komunikacji, empatii, przestrzeganiu granic oraz wyrażaniu potrzeb. Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Wrocławskim, studia podyplomowe z zakresu seksuologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Nieustannie aktualizuję swoją wiedzę poprzez zapoznawanie się z najnowszymi, rzetelnymi badaniami naukowymi oraz uczestniczenie w specjalistycznych kursach i szkoleniach. 

 

EWA TRZĄSALSKA (Specjalistka terapeutka)

 

Ukończyłam studia w Instytucje Pedagogiki Wydziału Filozoficzno - Historycznego na Uniwersytecie Wrocławskim, kierunek: pedagogika specjalna. Jestem też absolwentką Studiów Podyplomowych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w specjalności: Logopedia Kliniczna. Interesuje się wpływem warunków środowiskowych na zachowania społeczne. W czasie wolnym lubię zagubić się w kuchni, zatopić w książce, uwielbiam także rozpieszczać swojego ukochanego kota.

 

JOLANTA GRZEGORCZYN (Asystentka nauczycielki)

 

W przedszkolu pracuję od ponad dwóch lat. Kocham swoją pracę i dzieci. Lubię uśmiech na ich twarzach, radość życia jaką mają w sobie, ciekawość świata. W pracy dzieciom próbuję zaszczepić miłość do przyrody, bo sama się nią fascynuję. Chciałabym, aby moi podopieczni wiedzieli, że jesteśmy częścią planety Ziemi, należy o nią dbać i szanować dobro naturalne. W mojej pracy fajne jest też to, że mogę z dziećmi dzielić się moją pasją jaką jest - historia kolejnictwa. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i matką dorosłego już syna.

 

JULIA LESZCZYŃSKA (Asystentka nauczycielki)

 

Jestem młodą i uśmiechniętą osobą. Po tym jak zostałam mamą odkryłam, jak wiele satysfacji i radości daje mi obcowanie z dziećmi. Chciałabym w nich zaszczepić wrażliwość na muzykę oraz radość jaką daje zabawa w teatr. Pragnę stworzyć z podopiecznymi grupę w której będą czuć się bezpiecznie i wiedzieć że zawsze zostaną wysłuchani. Prywatnie moją pasją jest wizaż, a weekendowe wycieczki za miasto to nasza rodzinna tradycja.

 

JOANNA SIWEK (Asystentka nauczycielki)

 

Nazywam się Joanna Siwek. Od zawsze interesuję się psychologią i wiedziałam, że jest to kierunek zawodowy w ktorym chcę zmierzać. Nie wiedziałam tylko którą dziedzinę psychologii wybiorę. Podczas szukania swojej drogi znalazłam pracę jako niania u 10-miesięcznego malucha i ta przygoda trwała 5 lat-do czasu kiedy mój podopieczny poszedł do przedszkola. Do tej pory widujemy się często oraz mamy dobre relacje. To wtedy zdecydowałam, że praca z dziećmi to coś co chce w życiu robić. Opieka nad dziećmi sprawia mi niesamowitą satysfakcję. Cechuje mnie ciepło, cierpliwość oraz opanowanie. Jestem zwolenniczką metod wychowawczych opartych na wzajemnym szacunku, tłumaczeniu oraz pochwałach za dobre, samodzielnie podjęte decyzje dziecka. W przyszłości chciałabym podjąć naukę na studiach pedagogicznych. Chętnie uczestniczę w szkoleniach oraz kursach i wykładach. Prywatnie pasjonuję się zwierzętami i mam kochanego kota.

  

MAGDALENA FILIPIAK   (Asystentka nauczycielki)

 

Nazywam się Magdalena Filipiak i prywatnie jestem mamą cudownego chłopca. Jestem osobą empatyczną, miłą i uśmiechniętą. W Europejskim Przedszkolu Językowym mam przyjemność troszczyć się o Państwa pociechy. Praca z dziećmi od dawna przynosi mi wiele radości i satysfakcji. Praktyki w pracy z dziećmi nabyłam będąc nianią na pełen etat, prowadząc kameralny klub dla maluszków. Nigdy nie miałam wątpliwości, że jest to praca dla której mam ogromne serce. Będąc z dziećmi staram się przekazywać wiedzę w łatwy i przystępny sposób. Bardzo lubię im czytać książki, które pozytywnie wpływają na ich rozwój. Zwracam uwagę na indywidualne potrzeby każdego z podopiecznych.

  

MARTA STATNIK  (Nauczycielka prowadząca)

 

Nazywam się Marta Statnik. Ukończyłam studia w zakresie pracy socjalnej oraz edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z przygotowaniem pedagogicznym. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i codziennie przynosi nowe doświadczenia. Wierzę w to, że dzieci poprzez zabawę i swobodne poznawanie świata rozwijają własną osobowość i charakter. Obserwacja tego procesu jest dla mnie wielką przyjemnością. Najważniejsze w pracy z dziećmi jest dla mnie budowanie relacji w duchu szacunku i bliskości. Prywatnie mam dwoje dzieci. Wolny czas lubię spędzać z rodziną i przyjaciółmi na wycieczkach, kocham góry. Moją największą pasją jest czytanie książek.


MAGDALENA NOLBERT (Asystentka nauczycielki)

 

Nazywam się Magdalena Nolbert. Prywatnie jestem mamą kochanego chłopca, na codzień jestem miłą i uśmiechniętą osobą. Bardzo interesuję się psychologią, szczególnie związaną z budowaniem dobrej relacji z dzieckiem - opartej na szacunku, uważnym słuchaniu, wyrażaniu emocji i dobrej komunikacji. W wolnej chwili lubię najbardziej spędzać aktywnie czas z rodziną, odkrywając nowe ciekawe miejca.

 

ANNA WAŁĘCKA (Asystentka nauczycielki)

 

Nazywam się Anna Wałęcka. Odkąd sięgam pamięcią, w moim życiu zawsze były obecne dzieci.                        Lubię poświęcać im swoją uwagę i czas. Uczyć nie tylko ich, ale uczyć się również od nich. Jedną z form wspólnej nauki jest czytanie im. Nie ma większej nagrody, niż obserwacja jak rozbudzam w nich ciekawość świata, wzbogacam wyobraźnię i pokazuję jak odróżnić  dobro od zła. W mojej pracy kieruję się według mnie jednym z najważniejszych przesłań, jakie pozostawił nam Janusz Korczak:

„ Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może –pomóż”

Wierzę, że takie podejście pomoże młodemu człowiekowi dorastać w prawidłowym poczuciu własnej wartości i pokonywać granice, a w przyszłości z odwagą spełniać marzenia.


MARTA SALSKA (Asystentka nauczycielki)


Nazywam się Marta Salska. Jestem osobą pełną ciepła, empatii i zrozumienia. Posiadam umiejętności tworzenia przyjaznej atmosfery, w której dzieci czują się bezpieczne i akceptowane. Jestem również odpowiedzialna i dbam o bezpieczeństwo dzieci. Cechuje mnie cierpliwość. Rozumiem, że każde dzieci jest inne i ma swoje indywidualne potrzeby. W swojej pracy jestem pełna radości i entuzjazmu.


ALEKSANDRA MYTYCH (Asystent nauczycieli)


Swoją przygodę w opiece nad dziećmu zacząłam w wieku 16 - stu lat,  gdy prowadziłam gromadę zuchowa z później drużynę harcerską. Następnie przez kilka lat byłam nianią cudownego rodzeństwa - w wieku 3 i 6 lat. Aktualnie jestem szczęśliwą i spełnioną mamą dwóch wspaniałych córek oraz od ponad roku pracuję w przedszkolu. Przez wszystkie te lata kontakt z dziećmi dawał mi ogromną satysfakcję w przekonaniu, że warto....Dzieci są dla mnie inspiracją i ogromną kopalnią wiedzy, a pomaganie miom podpoiecznym, w osiąganiu nowych umiejętności oraz wspieranie ich w ciągłym rozwoju sprawia mi ogromną radosć oraz poczucie spełnienia.